Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki meskázik, milyen tapasztal...

Aki meskázik, milyen tapasztalata van róla, főleg a vevőkről?

Figyelt kérdés

Én a teszveszen, vaterán vagyok eladó, felteszem a használt holmikat, mikor hogy sikerül eladnom, de a lényeg hogy ne keljen kidobnom, szóval nem feltétlenül az ár a lényeg.

Pár napja nyitottam meg a boltomat a Meskán, voltam a NAV-nál, ezt a részét tudom. A lényeg, hogy milyenek a vásárlók? Mire számíthatok? A teszveszen/vaterán semmi gond, leütik, elküldik a pénzt, feladom és hurra, ilyenre számítottunk, köszönjük. De a Meska azért más, hiszen mégis csak új legyen a termék, a fénykép után elképzelése lehet, hogy talán olyan, de meg fog felelni az anyaga, a színe? Ok, hogy ott a kép, de olyan nehéz jó képet készíteni. Mindenben hibátlan és tökéletes legyen.



#meska.hu #meskázik #meskával
2019. aug. 13. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Anyósom keramikus.

Ő eddig csak jó vásárlókkal találkozott a Meskán.


Szerintem sokban függ attól, hogy mit akarsz árulni.

2019. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
40%
Ebbe csak így beleugrottál?
2019. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2#

? Kifejtenéd bővebben? Tényleg érdekel.

2019. nov. 21. 20:25
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
#2, ismered egyáltalán a Meskát? Oda mindenki csak így "beleugrik", hogyan máshogy kezdené? Ismerősöm árul ott kozmetikumokat, ami tapasztalatot összeszedett, azt már előre kiírja az oldalán, hogy hogy megy vagy nem megy a kézbesítés, milyen jogokat biztosít a vevőnek stb. Szerintem a Meska célközönsége egy fokkal értelmesebb az átlagnál, általában akkor sem húzzák le az eladót, ha nem jött be a termék. Nyilván nagyobb a rizikó, ha ruhákat kínálsz, hogy a megrendelőnek jó lesz-e, de szerintem érdemes átolvasnod pár hozzád hasonló terméket kínáló eladó oldalát, hogy ők miket emelnek ki a tájékoztatóikban. Mobiltelefonnal tényleg nem lehet jó termékfotót csinálni, mert egyszerűen azt nem tárgyfotóra találták ki. Nagyon menő tárgyfotókat lehet viszont készíteni egy normál tükörreflexes géppel és egy kis teleobjektívvel, aminek lehetőleg nagy a fényereje. Szerintem mindenképpen érdemes lenne beruházni egy fényképezőgépre - akár használtra - mert a fotó nagyon sokat jelent, bármit kínálsz.
2019. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Vmi ilyesmire gondoltam, hogy tapasztalatok. A szabály egyértelmű, le van írva, ha nem tetszik, vissza is lehet küldeni. Én egyszerű vok az oldalon, a képeim szépek, digis fényképezőgéppel készítettem. Saját igényt eddig nem fogadtam el, mert attól tartok, irreális lenne a számomra, amit készítek fent van, vásároltak is már tőlem. Olvasgattam értékeléseket, hogy a készítőnek köszönik a rengeteg segítséget, az összes egyedi igényt figyelembe vette, stb. stb., ilyen kedves, rugalmas, türelmes, pontos, figyelmes, stb. stb. Szépek ezek a szavak, de lehet, nekem annyi is elég, hogy köszönjük a terméket, nagyon szép, meg vok vele elégedve. Nekem ennyi is elég.

Volt, akinél olvastam, hogy külön köszöni a gyönyörű csomagolást, ezt aztán nem értem. Utána a csomagolás megy a kukába... A teszveszen egyszerű, fogok egy bubis borítékot, leszedem a címzés oldalt, fogok egy használt lapot, ráírom az adatokat, széles ragasztó és mehet a postára. Lehet, igénytelen vagyok..., de legalább nem szennyezem felesleges papírral, vásárlással a környezetet. Nem szoktam csomagolni. Most is kapott egy borítékot a termékem és kész.

2019. dec. 8. 19:45
 6/10 anonim válasza:
Marketplace inkább. Az zavar hogy fizetni kell a Meskán, ha nem adsz el semmit akkor is.
2020. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6, igen, fizetni, a teszveszen is kell fizetni. Megnéztem a marketplace-t, nagyon egyszerűnek tűnt, egy kép, vélemény, leírás semmi, keresésre sincs lehetőség. Igaz, nem vok face-n, lehet, korlátozottan láttam amit láttam. Időnként szokott lenni ingyenes feltöltés a Meskán vagy megadott dbszámon vagy korlátlanul, többször egy évben, de azért nem havonta. Nekem megfelel a Meska, ettől függetlenül érdekelnek a vélemények.
2020. dec. 6. 19:37
 8/10 anonim ***** válasza:
De teszen meg vaterán csak akkor van jutalék ha eladsz. Meskán meg úgy is fizetni kell az oldalnak ha nem adsz el?
2021. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi közben természetesen elkezdtem olvasgatni az oldalon lévő infókat. 20 Ft plusz áfa a feltöltés, eladáskor meg 8%+áfa és ha jól értelmezem 2.000 Ft a legkevesebb ami feltölthető a számlára és ebből lehet csak a 20-30 Ft-ot kifizetni? Neked jó tapasztalataid vannak az oldallal?
2021. ápr. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom az oldallal. Törekednek arra, hogy ismertté tegyék az oldalt, reklámozzák amikor tudják a tv-ben, jönnek a hírlevelek, nemcsak arról, hogy ki mit töltött fel. Hanem arról is, hogy milyen terveik vannak a következő hónapokra, mikor lesz akció, mikor lesz ingyenes feltöltést néhány db erejéig, milyenek a statisztikák, pl. eladások, látogatás az oldalon, szóval nekem ez szimpatikus. A jutalék? Hát az van, de ezzel nem lehet mit tenni. Ha nem adtam el és kifizettem érte a feltöltési díjat, akkor az így alakult. Nem teszek fel egyszerre 30 terméket, csak néhányat, viszont 1 képre több azonosat, csak más színben. Ha nem lenne a meska, akkor maradna a facebook vagy saját webárauház? Kicsi vagyok én arra. :) A face market piacát megnéztem, nincs értékelés, szűrő, nehézkes a keresés, de ingyen van. Inkább kihagyom. Kinek mi válik be.
2021. máj. 9. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!