Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Asztalosműhely lakóövezetben? Ha van engedélyem és mégis panaszt tesz a szomszéd akkor bezárathatják?

Asztalosműhelyet szeretnék csinálni. Egymagam dolgoznék szóval kicsi vállalkozás lenne. Falun, lakóövezetben kaphatok rá engedélyt? A szomszéd megvétózhatja? Nem szeretnék zavarni senkit, de vidéken mindenki fűkaszázik vagy "flexel" így is... azonban ha valaki feljelent, az engedélyem ellenére bezárathatják a műhelyem?

Keress kérdéseket hasonló témákban: asztalosműhely, engedély, lakóövezet

aug. 13. 18:07  Privát üzenet  

A válaszok
ha nincs ugyfelszolgalat engedely se kell..

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 13. 20:01 Privát üzenet

Igazából nem tudni. Önkormányzata válogatja.

Nálunk bisztrót zártak be, mert a szombati diszkók zajosak voltak.

Egyébként ilyen jellegű tevékenységet (zajjal járó, bűzzel járó stb.) már csak "külterületre" adnak ki nálunk.

A fűnyírás stb. is szabályozva van. Minden SZ-szel kezdődő napon lehet csak végezni, más napokon keményen szólnak érte.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 14. 05:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nézegettem a helyi építési szabályzatot, de ezen a településen nincs említve hogy tilos a műhely. Az állattartó telep, cserzőüzem, szórakozóhely stb van említve, gondolom akkor csak azok tilosak. Érdemes lenne írni az önkormányzatnak és megkérdezni? Segítenek?

Külterületen viszont zártkerti besorolás van, ahol meg megint nem lehet zajolni, mert pihenő övezet hétvégi házakkal.

Az egyszemélyes asztalosműhely az kisipari tevékenységnek számít egyébként? Hol lehet ilyesmiről tájékozódni?

# 3/4Időpont aug. 14. 14:34 Privát üzenet
Önkormányzat... :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont aug. 17. 05:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Azt mondják Ukrajnában elképzelhetetlenül nagy a szegénység. Mégis VK-n, Instán CSAK olyan fényképeket látok, ahol vmi eszméletlenül jól élnek a lányok. Egyetlen rossz...
Mégis milyen felújítást végezhet a közvetlen szomszédunk a mellettünk levő szobájában, ha legalább másfél hónapja minden egyes nap fúr és kopácsol?
4 napra el kéne utazzak és kíváncsi vagyok, hogy a kutyám, hogy viselné ha addig egyedül maradna. A szomszéd adna neki minden nap kaját meg friss vizet, de mégis én vagyok a...
Nagyon paraszt voltam? Van egy szomszéd akinek vannak kutyáji. Nem is kicsik. Allergiás vagyok rájuk, és ezt tudja. Mégis mikor szereltem az autómat leszarta és rámeresztette a...
A szomszéd lány cicus ivartalanitva van, mégis jönnek hozzá a fiú cicák. Elvileg nem űződik miért kergetik mégis?
A szomszédunk rendőr és rosszban vagyunk. Nem csinálunk semmi törvénysértőt, mégis a rendőrség keseríti az életünket, mit tudok tenni ellene?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!