Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállakozók? Milyen vállalkozás...

Vállakozók? Milyen vállalkozásotok van, hogy kezdtétek el? Mesélnétek kicsit róla?

Figyelt kérdés
Nehézségek, kezdet, most hogy megy, megérte-e , stb .

2019. aug. 13. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vállalkozó, de amit én megfigyeltem hogy 1) már mindig volt 1-2 meglévő vevő amikor belevágott, tehát kicsibe kezdte el, 2) folyamatosan változtatnia kell, nincs olyan hogy egy dologgal 10 évig elmegy, reagálnia kell a piaci változásokra.
2019. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Én szabadúszó programozó voltam 15 éven keresztül. Nagyon jól kerestem, viszont nem sok szabadidőm volt. Próbáltam alkalmazottakat szerezni, hogy több időm legyen, de nem jött be.

Nemrég belevágtam a hálózatépítésbe. Ez is egy vállalkozás, ugyanúgy fel kell építeni, ugyanúgy hosszú távon kell gondolkozni, ugyanúgy csak később térül meg a befektetett munka.

Az elején elég nehéz volt számomra, mivel itt emberekkel kell beszélgetni, akik nem úgy reagálnak az "utasításokra", mint a programok :), viszont bele lehet tanulni.

Mindenképpen úgy gondolom, hogy megérte belevágni, azóta sokkal több szabadidőm van és szép lassan kezdem megközelíteni a régi fizetésemet is.

2019. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve kezdtem vállalkozni, mert 27 évesen meguntam a betanított munkákat, de nem volt csak egy szimpla érettségim. Nem láttam értelmét egyetemre menni, mert levelezőn vagy távoktatáson egy piacképes diplomát nem lehet megszerezni papír miatt büfészakot pedig nincs értelme elvégezni. Fizikai munkát pedig megint csak nem akartam életem végéig csinálni.

Úgy, hogy végül elindítottam egy webshopot. Kb. 1 év után értem el azt a bevételt, hogy ott tudtam hagyni a munkámat. Ez után indítottam még 2-t, az egyiket tavaly év vége felé a másikat idén áprilisban.


A nehézség az, hogy egyre nagyobb a konkurencia, pont ezért indítottam 2 másik webshopot is. A fő webshopon Kínából rendelt termékeket árulok, 2-3 éve ez még nagyon jól működött, akkor elég volt, ha találtál egy minőségi beszállítót és igényesen összeraktad a webshopot, utána a reklámozás hozta a vevőket. Viszont főleg az elmúlt 1-2 év során fokozatosan egyre több webshop jött létre és lényegében minden területen, tehát hiába akarsz xy kiegészítőket vagy ilyen olyan cuccokat árulni szinte biztos lesz 10 másik webshop is hasonló vagy ugyanazon termékekkel. Ebből kifolyólag pedig egyre kisebb árréssel viszont egyre nagyobb reklámköltséggel kell számolnod. Jelenleg a dupla akkora reklámköltségem van mint 1 éve, de ugyan akkora bevételem.


Ahogy írtam ezért indítottam 2 másik webshopot amik teljesen más pozicionálásúak, felépítésűek. Nem kínai termékere építem őket. Az egyiken saját gyártású, saját márkázású termékeket árulok, a másikon pedig EU-n belül gyártott magas árfekvésű termékeket. Amit tavaly indítottam az már most termel egy kevés profitot, a másik is elég szépen teljesít ahhoz képest, hogy csak 4 hónapja indítottam. Persze csak 1-2 éves távlatban lehet érdemben beszélni erről.

2019. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem igaz amit az első írt, a férjem mindent vagy semmit alapon vágott bele, úgy, hogy a munkahelyén felmondott, mert mellette nem lehetett volna normálisan csinálni. Sok ügyfélhez csak munkaidőben lehet menni, illetve kellenek a munkára a teljes napok. Ehhez hitelt vettünk fel, de az új cég ugye nem kapott, ez a saját hitelünk volt. Nagyon nehezek az első évek, rengeteg munkával kevés haszon, kiszàmíthatatlan bevétel, kiszolgáltatottság (ha valaki nem fizet baj van ha nincs komoly tartalék).
2019. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!