Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Téged mi tart vissza attól,...

Téged mi tart vissza attól, hogy saját vállalkozást indíts?

Figyelt kérdés
Engem leginkább a kiszámíthatatlan fizetés, meg az adózás nehézségei.
2019. aug. 14. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
ötlethiány
2019. aug. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kéne még tapasztalat a szakmámban mielőtt saját vállalkozásban tudnám folytatni
2019. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Még nem találtam senkit aki elmondja, hogy hol van a gazemberség.

Amikor elkezdek visszafele számolni, mindig elképesztő összegek jönnek ki. Mondjuk szeretnék havi nettó 600 ezret kivenni egy vállalkozásból. Az 20 munkanappal számolva napi 30 ezer. Ehhez hozzájönnek a közterhek, a rezsiköltség meg a többi apróság. Lassan 60-80 ezernél tartok. Ha 30%-os árréssel számolok ehhez közel 260 ezer forintos forgalmat kellene csinálni naponta. És akkor még nem számoltam az alkalmazottal ha szükség lenne rá.

A kérdés, hogy ehhez mit kellene eladni, vagy mit kellene szolgáltatni.

2019. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az ötlet! Az a bizonyos piaci rés.
2019. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vállalkozó alkat, beérem kevesebb fizetéssel, csak hogy ne nekem kelljen kockáztatni.
2019. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A jogszabályi háttér állandó változása, a beépített nehezítések, amik a haveroknak kedveznek. Na meg a borzalmas adórendszer.
2019. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
Egyelőre nem érdekel a dolog.
2019. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

30 éves koromig spóroltam, mamahotelben maradtam, sosem nyaraltam, sosem mentem bulizni, akkor vettem új ruhát, cipőt mikor az előző szétszakadt, amikor tehettem túlóráztam.

Végül lett annyi önerőm, hogy a még szükséges összegre kaptam hitelt és belevágtam a vállalkozás létrehozásába, erre egyetlen tollvonással monopóliumot csináltak a célterületből és kapásból beütött az instant csőd.


Nemsokára 40 leszek, még mindig mamahotel és nélkülözés, hogy letudjam a hitelemet, ennyi volt az élet, kész vége elpazaroltam. Szerinted Balázska van kedvem ismételten nekifutni?

2019. aug. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

3# szerintem pont ez a baj - mások mellett -, hogy 1 hónap alatt akarsz meggazdagodni. Már az első hónaptól nettő 600-at kivenni??? Majd x év múlva, kérdezz meg egy vállalkozót, hogy az első hónapban - az 1. hónapban - mennyi bevétele volt. Kérdezd meg, hogy 5 év alatt milyen bevétele volt! Nem vok vállalkozó, de abban biztos vagyok olvasás, kérdezés után, hogy eleinte nem a nagy fizetés kivétele a cél, hanem a túlélés.


Nézz meg sok árust, sátras kirakodósat vagy a fagyist, kürtöskalácsost vásárokon, rendezvényeken. Megyeszékhelyen a kürtös 1200 Ft, szerinted hányan állnak sorba? Hétközben a hagyományos kürtöskalácsos 500-ért adja a kalácsot. Ok, nincs sor nála se, pedig finomabb, mint 1 tábla csoki, de azért van bevétele.

2019. aug. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pupusz ***** válasza:
86%
A saját tapasztalataimat tudom leírni. 22 éve vagyok vállalkozó. Egy nagyon jó könyvelőt kell keresni mindenképpen, aki tájékoztat minden kedvezményről, lehetőségről és időben bead mindent. Így az adózási nehézségek megszüntethetők. Sajnos sok a link, kókler könyvelő, meg kell keresni a legalkalmasabbat, leginkább ajánlás útján és nem szabad sajnálni a rávalót. Kiszámíthatatlan fizetés: 1./ A jobb napokon tartalékot kell képezni a rosszabb napokra. 2./ Minél több lábon kell állni, úgy könnyebben átvészeli az ember a nehezebb időket. A vállalkozás nem ördöngősség. Oda kell figyelni, tanulni, tapasztalatokat szerezni és megtalálni a legmegfelelőbb embereket adott feladatokra, velük jól bánni, hogy elégedettek legyenek. Megbízhatónak kell lenni, ha az ember mond valamit, annak úgy kell lennie, különben eljátsza a szavát, azután pedig nehéz visszaszerezni a bizalmat. Kapcsolatokat kell építeni, kialakítani egy specifikus kört, akikkel együtt lehet működni. Sok tényezős tehát a dolog, de szabad, független, önálló, kreatív kihívás, ami meghozza a gyümölcsét. Most elég könnyű bármibe belevágni. Egy példa: Fuvarozóként egy db billenccsel meg lehet keresni napi 50-100.000Ft-ot. Több billenccsel többször ennyit. Lízingelni, tartós bérbe is lehet venni a gépet, nem muszáj cash-re venni és akkor újakat is vehet az ember, letudva a szervíz költségeket. 2./ Csomagolóüzemet nyitni. Nagy rá a kereslet. 3./ Építőipari brigádot összehozni és építeni, felújítani. 4./ Kertész csapatot összehozni. A lehetőségek száma korlátlan. Kell egy jó üzleti terv, kiszámítható bevételek, kiadások, minimális induló tőke. Nem szabad sokat belerakni kezdőként az elején, inkább kapcsolatokkal, kreativitással, beleadott energiákkal kiváltani a tőkét. Sok sikert, aki belevág! Persze felelősség főnöknek lenni, a saját főnökének az embernek, felelve saját magáért és másokért, a havi bevételekért, kiadásokért. Felelős felnőtt embert kíván a dolog, előrelátást, alázatot, kitartást, együttműködést. Én nem csinálnék semmi mást, ezt szeretem. Csak a hobbijaimat ezen kívül.
2019. aug. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!