Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Asztalos által gyártott...

Asztalos által gyártott díszdobozok online árulásához milyen engédelyekre van szükségem?

Figyelt kérdés

Tudok egy asztalost aki gyártana nekem rendelésre dobozokat, amiket én online árúsítanék. Nem vatera/facebook market ahol 1-1 darabot eladok havonta, szóval ilyen válaszokkal kíméljetek.

Tudok-e én ilyet arúlni anélkül hogy asztalos vagyok, miközben eltudom számolni az anyag költséget amit veszek (fa, ragasztó, festék etc...)



2019. aug. 15. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lepapírozod az asztalossal (tehát igazolni tudod az áru eredetét), akkor minden további nélkül árulhatod. Nem kell hozzá végzettség.


Az anyagköltséget akkor számolhatod Te el, ha Neked van vele dolgod (például ragasztod vagy fested a dobozokat). Ha viszont készen kapod azokat az asztalostól, akkor nincs mire elszámolni.


Vállalkozásra van szükséged az egészhez (egyéni vagy társas vállalkozás), ki kell jelölnöd a megfelelő tevékenységi kört (csomagküldő kiskereskedelem), majd bejelenteni a webáruházat az illetékes önkormányzatnál (a cég telephelye szerint). Itt kell bejelölnöd a megfelelő termékkört egy listából.


Aztán padlógáz. :)

2019. aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elszámolhatja az anyagköltséget simán. Megveheti ő a fát, ragasztót, festéket, stb, hisz az asztalos csak bérmunkát csinál neki, azt is fogja kiszámlázni (vagyis gyakorlatilag csak a munkadíjat).
2019. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiváltod a vállalkozóit, esetleg kötsz egy szerződést az asztalossal, hogy x ft-ért legyártja Neked a díszdobozokat vagy vételi jeggyel (adásvételi szerződéssel) veszed meg tőle.
2019. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!