Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A pizza, mint termék a büfében...

Kblaci kérdése:

A pizza, mint termék a büfében árusítható termékek közé tartozik-e?

Figyelt kérdés

A kérdés azért lényeges, mert kezdetben én magam készíteném a pizzát viszont szakács végzettségem nincs, csak üzletvezető végzettségem. Büfé üzemeltetéséhez tudtommal elég az üzletvezetői papír. A vonatkozó kormányrendelet nem nevesíti a felsorolt büfétermékek között, a "pizzát", de olyan van, hogy "lángos-, palacsintafélék". Kérdés hogy abba beletartozik-e.

Egy induló pizzériát miatt merül fel a kérdés. Az üzlethelyiség kicsi, vécé a vendégeknek nem fér el, így rendes asztalok nem lehetnek, hanem csak könyöklők és bárszékek. Szeletet is lehet vásárolni vagy egész pizzát, aki azt akar.

Köszönöm előre is a válaszokat és bármilyen egyéb témába vágó hozzászólást szívesen fogadok.



2019. aug. 15. 20:51
 1/3 Bak Norbert ***** válasza:
Kész piztalappal dolgozba talan elfogadják. Ha magad akarod a tésztát is xsonalni akkor már kell a kepzettseg plusz nagyobb helyiség is. Hiába ulteted bárszékre ahhoz már vendeg wc kell. Csak elvitelhez fogsz jobb esetben engedélyt kapni, ha adnak és van előkészítőd legalább egy -féle.
2019. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Beszéltem a NÉBIH-hel és ott mondták, hogy rendes asztalt ugyan nem tehetek be, ha nincs vécé, de könyöklő a falon és ahhoz bárszék az lehet. Egyébként több ilyen helyen én magam is jártam, vécé egyik helyen sem volt. Lehet tehát helyben is fogyasztani, de nem rendesen asztalnál, mint egy étteremben.
2019. aug. 18. 17:08
 3/3 Bak Norbert ***** válasza:
Mondjuk a Nebihnel ez szinte megyénként változik hogy magához a külön engedélyhez mit kérnek. Emellett a wct az ántsz szokta nézni nem a Nebih.Illetve mellette a Nav, mivel a "könyöklőre", álló pultra nem tudod ütni az 5 %-os áfát.
2019. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!