Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetek földműves?...

Hogyan lehetek földműves? Lány vagyok.

Figyelt kérdés
kell ehhez egyetem?

2019. aug. 16. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

A nemed nem releváns.

Neked mit jelent a "földműves"? Mivel akarsz pontosan foglalkozni?

2019. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szeretnék majd egy házat nagy saját birtokkal.

Szeretném, ha majd a családommal meg tudnánk magunknak termelni az élelmiszert.

Állatok is lennének.

Ha eladni is tudnánk, az még jobb lenne.


Nyilván ez nem most lenne még, meg ehhez rengeteg pénz kell, de valahol el kell kezdeni.

2019. aug. 16. 14:21
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincs örökölt szakértelem, csak kedv, akkor sokat kell most tanulnod. Kemény kétkezi munkát is, nem csak elméletet, de egy szakirányú felsőfokú végzettség sok mindenben segítségedre lesz, és van amiben akár hátráltat is.

A sikerhez kell valami olyasmi is, amire születni kell.

Házi kerthez csak kitartás és szorgalom kell, más nem.

Szóval, ha borsót, babot, paradicsomot stb. nem a piacon vennél, hanem főzés előtt a saját kiskertedből, ahhoz nem kell iskola. Ha marad egy kis felesleg, amivel időnként a piacra mennél, akkor sem kell.

Ám ha megélhetési forrás lenne, azaz ebből élnétek a családban, az kemény menet.

2019. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 belapus ***** válasza:
Érdemes lehet mezőgazdasági ismereteket oktató középiskolába járni, akár hasonló jellegű egyetemet is elvégezhetsz, de ez - ahogy az első sem - nem kötelező.Minél több ismerettel rendelkezel, minél magasabb szakmai szinten, annál biztosabban tudsz eligazodni az általad választott hivatásban, életmódban.
2019. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A legjobb lenne megélhetésiként végezni. Zöldséget, gyümölcsöt, gabonát termesztenék. Azt tudom, hogy jogosítvány kell hozzá.
2019. aug. 16. 14:36
 6/13 A kérdező kommentje:
Meg láttam ilyen Aranykalászos gazda okk-t, de az csak elméleti képzés, én gyakorlatit is szeretnék.
2019. aug. 16. 14:37
 7/13 A kérdező kommentje:
okj*
2019. aug. 16. 14:37
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Javaslom mielőtt belevágsz az állattartásba menj el vidékre valamelyik ismerősödhöz tyúkot vágni és disznót vágni. Ha el tudod vágni a csirke nyakát és bírod a disznóbél tisztítását akkor nem lesz gond.

Menj férjhez ez vidéki sráchoz (lehetőleg olyanhoz akinek kombájnja és tarktorja is van) és máris teljesült az álmod.

2019. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Én január 1-től lettem földműves. Előtte őstermelő voltam, földjeink vannak. Feltételek fent vannak a neten. Ha jól emlékszem, kellett hozzá 3 év bevétel őstermelésből, így lettem földműves. Szóval először mindenképp kell valamit csinálni őstermelőként. Nekem nincs aranykalászos gazda képzésem.
2019. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Küldj magadról képet s ha úgy látom teljesül az álmod :D

Ahhoz hogy földmüves legyél elöször is földre van szükség amit így elöször én bérelnék, itt ahol lakom 40.000ft egy évre egy hektár föld bérlése, kapsz rá támogatást ami üti a bérletet.

Szükség van gépekre anélkül jobb ha neki sem kezdesz, legalább egy 40-50 lovas, egy kasza meg egy rendképző meg kezdésképp egy ladewagen, még szénatároló

Mondjuk kezdésképp gazdálkodó 10 ha on, bérlet 400.000ft gépek kb:3000+1000+1000+1000 euró vagyis 6000euró nem ártana egy szénafelfuvó az belefér ennyibe, itt 5 év a legrövidebb szerződés kötés tehát kell 6000 euró és még évente 400.000 Ft de ezt a támogatás ütimeg az üzemanyagot is. Termel szálas takarmányt! Vagyis lucernát! (legegyszerübb, szárítása nehézkes de sok lesz és jó minőségű), tarts ezen 5 tehénkét kezdésképp sima magyar tarkát fejőgéppel fejj (500euro) és a tejet házhoz add el. Mindezt úgy csináld hogy veszel egy földet a mezőn és oda építész egy takarmány tárolót (2000euro Max istállóval ), föld is kb annyi. Egyetem ijesmi semmi nem kell, legalább 10000 euró kezdőtöke. Kezdőként csakis ladewagen vegyél! Bálázó drága mulatság kezdőnek, gazdálkodónak nem drága de így az. Kaszát újat vegyél 1,65 ös lengyel, traktor boll deutz ot, veretőből meg forgótengejest. Bármi további kérdés van fordulj hozzám bizalommal, kezdésképp most 10.000 euró készpénzre van szükséged meg egy kiválasztott falvacskára, külföldön ki lehet ezt a pénzt szerezni!, ja meg legyen b kategóriás jogsi a traktor vezetéséhez, traktort könnyebb vezetni mint kocsit :)

2019. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!