Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánvállalkozás létrehozása...

Magánvállalkozás létrehozása KATA-val?

Figyelt kérdés
Egy mondhatni "barátom"(nő) kitalálta, hogy ő magánvállalkozást szeretne és pelenkákat akar árulni. Akinek van tapasztalata ilyen témában, az lát esély arra, hogy ez beváljon?.. Őszintén, a tények: pelenkákat akar árulni egy kisvárosban, úgy, hogy ő otthon akarja ezt csinálni, soha nem dolgozott így, ilyen területen csak egyszer eladóként egy kis ideig egy kisboltban ha jól emlékszem, és még képesítése nincs, semmi sem, csak a 8 általános, mert középiskolából is kibukott (egy évvel volt alattam). Én mondtam neki hogy ne élje bele magát mert én nem látok rá sok esélyt, de más "barátai" meg bíztatták hogy csinálja meg, próbálja ki, stb... Most én vagyok a hülye vagy ez tényleg nem működne?
2019. aug. 17. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

Van rálátás az igényekre, keresletre? Ha nem keres semmit, a havi 75 ezret akkor is be kell fizetnie, efölött keletkezne majd a nyereség, meg persze a pelenka sem a semmiből van, azt is valahol meg kell vennie hogy továbbadja. Plusz a marketing és egyéb ráfordítások, hogy egyáltalán észrevegyék, bizalmat adjanak neki.

Halott ötletnek tűnik, hacsak tényleg nincs meg az a fix és stabil kereslet rá. Az csak egy dolog, hogy gyerek mindig születik és pelenka kellesz, csak épp a boltok kínálata pont elég is.

2019. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen heti 36 órát meghaladó főfoglalkozása, akkor min. havi 50 ezer ft az adója egy egyéni vállalkozásnak. Innentől ki lehet számolni, mennyire lehet jövedelmező:

Felteendő kérdések:

- hol szeretné árulni? a lakásán vagy interneten

- hol tudja beszerezni a pelenkát és mennyiért? Mennyi haszon van rajta?

- ki fogja megtalálni és miért pont azt akarja megvenni és nem a multiban, esetleg sokkal olcsóbban?

2019. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
havi 50*
2019. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bak Norbert ***** válasza:
39%
Online kereskdelemhez nem kell képesítés. Kereskedelmi tevékenységhez alkalmatlan a kata a költségek miatt.
2019. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4 hogy érted, hogy alkalmatlan?

Én speciel arról beszéltem, hogy Ő maga alkalmatlan arra hogy belekezdjen ebbe az egészbe. De hogy érted, hogy a kata alkalmatlan rá?

2019. aug. 17. 13:15
 6/16 anonim ***** válasza:

A KATA az egy adózás fajta , ennek az adója a havi 50 ezer ft minimum, ez a legalacsonyabb fajta adózás - ezért írtam ezt. Bak Norbi meg mindig ellene van :-) - de szerintem most felesleges az adózás dologba belemenni - hiszen a kérdező nem a vállalkozást indító.

És nem, Norbi, nem fog angol LTD-t alakítani a kismama - meg nagy valószínűséggel KFT-t sem - bár az még akár elő is fordulhat.

2019. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ömmmm... Kanyarodjunk vissza picit a kérdéshez kérlek titeket, kezdtek összezavarni :D
2019. aug. 17. 13:33
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Norbinak igaza van, KATA a bevétel után afózik, a termék beszerzési árár ill az egyéb költségeket pedig nem tudja leírni az ev ezzel az adózással


Vagyis havonta vesz mondjuk pelenkát 150ezerért, csomagolóanyag, websopfenntartás, postaköltség mondjuk 50 ezer, eladja a pelenkáat 250 ezerért, befizeti az 50 ezer adót pont semmit nem keresett, és akkor még nem számoltam a kamarai díjakat meg a HIPAt, meg a marketingköltségeket.

KATÁs egyéni vállalkozóként kereskedni hülyeség,

2019. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg nem fogja tudni a pelenkákat olyan áron adni, hogy megérje, mikor bárhonnan meg lehet rendelni
2019. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én már válaszoltam az eredeti kérdésedre a 2-es válaszban, a 6-ost pedig azért írtam, mert Te kérdezted a KATA-t.

Senki nem fogja tudni itt megmondani, hogy menni fog-e a dolog vagy sem a tények ismerete nélkül. A tények pedig a fent leírtak. Mennyiért veszi, mennyiért adja, miért nála vegyék meg, hány fős a kisváros, hol akarja árulni: neten vagy otthon, stb.stb

2019. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!