Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért vesztes mindenki aki...

Miért vesztes mindenki aki nem szellemi munkát végez?

Figyelt kérdés

Az érettségi találkozón gyakran éreztetik a volt osztálytársak és az osztályfőnök egy-egy odadobott megjegyzéssel vagy csak hallgatással, hogy aki nem egyetemre ment és nem szellemi munkát végez egy multinál, ügyvédi irodában stb. az igazából nem hozta ki magából a maximumot és vesztes kis senki.


Tényleg érezni hogy van egy ilyen gondolkodásmód a társadalomban, de miért?



2019. aug. 21. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha boldog vagy, akkor nem vagy vesztes. Ha hagyod, h mások ítéljenek meg, akkor viszont vesztes vagy.
2019. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos nem úgy lehet, hogy rászorul a kis csalódott, életunt lelkük arra, hogy becsméreljék azt, aki az élet valóság nevű szegmensében képes nap mint nap helytállni, ebből megélni, magasan szálló értelmiségi debilek primitív napi problémáira frappáns és minőségi megoldást nyújtani.
2019. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Ez a gondolkodás mód az előző rendszer hagyatéka. Abban az időben, legális tulajdon nem volt csak pozició.
2019. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel foglalkozol?

Hány éves vagy?


Engem tizenévesen sokan megvetettek, lenéztek, álmodozónak könyveltek el.

2 tanárom volt csak tisztában azzal mire gondolok.


Az első osztálytalálkozókor "senki" voltam, a következőnél pedig leesett az álluk.

Kiderült az is, hogy a másikra csak azért hívtak meg, mert 2-en láttak engem, amikor haza utaztam...


S a pletyis sutyorgó népet hajtotta a kíváncsiság, rosszindulat.


Akkoriban az eredményem: a nulláról 8általános végzetség (hivatalosan papíron) vállalkozásom elején voltam.

Mindazt a kreativításomnak s két kezemnek köszönve. Alkotó vagyok művész lélekkel.


Akkoriban is tudtam sok mindent, több művészeti ághoz értettem/értek s angol, német.

A papírt nemrég raktam le, mert utálok tanulni száraz anyagot (nyelvtan stb).


Fizikai és szellemi munkát is végzek, jobb is a kettő együtt.


+ Valahol el kell kezdeni, akár ugró deszkának (pl én gyáraztam pár hónapot, majd vendéglátás németben)


Tanulni s előre haladni soha nem késő!


Erre élő pl a volt 98éves dédim, aki megtanulta a modern eszközök használatát s videóhíváson keresztül megtanítottam németre, amíg kint voltam.

Idővel pár kint élő emberrel s korabeliekkel beszélgetett laptopomon keresztül.


Nem csak azt nézik le emberek, ki mit dolgozik, de azokat is, akiknek nincsen papírjuk az összes tudásukról...


Pl én megmondtam a házunk előtt dolgozóknak:


Nem azért nézem le őket, amit dolgoznak, hanem mert nem tudnak viselkedni, szemetelnek, mocskos a szájuk és egy hölgynek is úgy szólnak oda ahogy nem illik s magukat alacsonyítják le.


Az utca seprő nénikével is leállok, értékelem azt, hogy tisztán tartja a helyet, értékelem munkáját s ahogy megismertem ezáltal őt is.


Az nem az én dolgom ki milyen körülmények közt van, az ő dolguk: megfelel-e számukra.


Az viszont tény: a fizikai munka fizikai gondokkal jár, pl derékfájástól kezdve a gyorsabb ráncosodás/öregedés.


De az se normális, ha a szellemi munkát végző ember csak ül, néha áll keveset, mozogni nem mozog...


Nekik javasolt az edzés minimum, ahogy párom is teszi.


Önmagadat kérdezd:

Jó ez így neked? Boldog vagy?

Ha nem akkor mivel tudnál előrébb jutni az felé?


Sokszor bántott az emberek véleménye, megnyilvánulása, de legbelül tudtam: többet érek s bizonyítottam magamnak, azzal együtt pedig idővel másoknak, ahogy eredményeket értem el.


Milyen személyiség típus vagy?

[link]

Kezdj önismeretbe, ha úgy érzed.


Rengeteget dob az emberen.

Szembenézni a jó s rossz dolgaink/tulajdonságainkkal.

Haladni s elmélkedni: mit hozhatok ki magamból, ami tetszene is számomra?


Sok sikert!

2019. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok más fals gondolkodásmód is jelen van a magyar társadalomban, amelyről oldalakat tudnék írni.


De csak annyit mondok, ne foglalkozz velük. Az a "vesztes", aki önmagát annak érzi. Pont.

2019. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!