Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mindenképp KATA vállalkozóiba...

Mindenképp KATA vállalkozóiba kell kezdenem és havi fix 50-et fizetnem, akkor is, ha csak 3-4 "ügyfelem" lesz egy ideig?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm említette másoknak, hogy weboldalakat csinálok, akár sima html meg css plain oldalt, akár egy alap blogot php-vel hozzácsapva (főleg csak annyit, hogy kilistázza a posztokat, meg tudd őket nyitni külön külön, meg megoszthasd őket, posztolni meg csak az tud, aki megadja a szintén a db-ben lévő adatokat, ezek persze titkosítva vannak), meg egy kis jquery-t, bár ezzel még csak ismerkedek.

Szóval ez a néhány ember szeretne tőlem weboldalt, ami nekem sem jönne rosszul. Ezt, hogy legális legyen, úgy tudom nem csinálhatjuk úgy, hogy "Csinálsz oldalt? Ja. Mennyiért? 50k. DEAL!", tehát 'feketén'. Az egyetlen dolog amit találtam, a KATA volt, ahol havi 50k a fix, ha ezt nem mint elsődleges munkát végzem, másképp 75k.

Szóval mindenképp meg kell igényelnem ezt a KATA-t és 50k-t fizetni havonta, tudván, hogy nem lesznek olyan sokan akik oldalt kérnek tőlem, ráadásul nem is minden hónapban?


2019. aug. 22. 16:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
30%
Menj be a navba érdeklődni. Alapvetően van olyan, hogy magánszemély számlatömbbel, évi X összeg alatt működik a dolog - de hogy ez a te esetedben alkalmazható e, nem tudom, én kreatív cuccok eladásánál hallottam róla.
2019. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Kreatív cuccok? Például?
2019. aug. 22. 17:21
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de a KATA-t nem "igényelni" kell, hanem kiváltani a vállalkozóit.

Előtte javaslom, jó alaposan tanulmányozd, mit hogy lehet - de jobban járnál, ha inkább lenne egy főfoglalkozásod.

Ha viszont felsőoktatásban tanulsz, akkor mellékfoglalkozású vállalkozóként is dolgozhatsz KATA-san - úgy "csak havi 25 ezer ft.


Adószámos magánszemély és egyéni vállalkozó között igen vékony a jég - a NAV hamar rád süti, hogy rendszeres, üzleti tevékenységet végzel és akkor máris megy a visszamenőlegesen is megállapított adó.

Ha nincs főfoglalkozásod, akkor ez gond lehet.

2019. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk érdekes, mert egy bekezdés tényleg eltűnt a leírásomból, és a kategória is megváltozott Karrier-ről saját vállalkozásra.


Azt is megemlítettem, amit nem látok a leírásban, hogy igen, tanulok (bsc), és amellett végezném.

2019. aug. 22. 18:04
 5/48 A kérdező kommentje:

"...KATA-t nem "igényelni" kell, hanem..."

Arra gondoltam, hogy igényt kell tartanom rá, bocsi a rossz fogalmazásért.

2019. aug. 22. 18:05
 6/48 anonim ***** válasza:
65%
Mint írtam, ha tanulsz, akkor lehetsz mellékfoglalkozású, havi 25 ezerért.
2019. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
40%
Vagy szja-s ingyen havonta. És akkor csak év végén adózni a költségelés után.
2019. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom pontosan mire gondolsz de úgy látom sokaknak nem tetszik (én még nem szavaztam).

Előtte: köszi, úgy tudtam 75 ha ez a fő állás, 50 ha csak mellék.

2019. aug. 22. 20:16
 9/48 A kérdező kommentje:
Mert az éves max is meg lett emelve 8 milről 12-re
2019. aug. 22. 20:17
 10/48 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem én sem a 0 százalékot, amikor tök jó a válasz. Nappalis jogviszony mellett lehetsz másodállású szja szerint adózó vállalkozó. Ez havi 0 forint járulék. Csak az éves adóbevallásban kell leadózni a bevétel-költség különbözetét. Itt lehet kreatívan és legálisan adóalapot csökkenteni. Milliószor olcsóbb mint a kata. Aki erre katát ajánl az érdemelne 0 százalékot. Ha kérdésed van keress bátran.
2019. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!