Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munkanélküli vagyok. Milyen...

Munkanélküli vagyok. Milyen feltételeknek kell megfelelni ha vállalkozást szeretnék indítani? Hallottam, hogy létezik visszatérítendő kamatmentes hitel. Tudtok ebben segíteni?

Figyelt kérdés
vállalkozás
2019. aug. 26. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Munkaügyiben tudnak segíteni ha be vagy regisztrálva. Ha elmondod hogy vállalkozni szeretnél és eleget teszel a feltételeknek, tehát számlaképes vagy, mert van róla szakmád, igény is lenne a munkádra, büntetlen előéleted van stb.. akkor kaphatsz ilyen hitelt ami kamatmentes, de régen volt olyan opció hogy vissza nem térítendő támogatást is adtak az indulásra a hitelen kívül amire ha jól tudom annyi feltétel volt hogy azt az összeget csak az engedélyekre lehetett költeni, tehát könyvelőre, ügyvédre, helyiségbérlésre, eszközök, árú beszerzésre nem. Meg tudtommal csak akkor nem kellett visszafizetni ha a céged 1 évet kibír. De ez már azóta biztosan változott, lehet már nincs is ilyen. De a helyedben első utam a munkaügyi lenne ott érdeklődd meg hogy ebben az esetben ha vállalkozni szeretnél milyen segítségeket tudnál igénybe venni. Meg ehhez a kamatmentes hitelhez is ugye a munkaügyin keresztül kell elindulni.
2019. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod a tájékoztatót: [link]
2019. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. aug. 27. 07:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nemrég érdeklődtem munkaügyiben. Be kell nyújtani egy pályázatot hogy milyen vállalkozást szeretnél, be kell mutatni (leírni) stb. Vissza nem térintendő juttatást kapsz pénzben, ha jól tudom 149 e ft. Nem kell számlákkal igazolni, szabadon felhasználható összeg, hat hóbnapig. Egyéb feltételek a vállalkozást nem lehet megszüntetni x ideig. Nem lehetsz egyidőben más gazdasági vállalkozás tagja. Minden tevékenységi körre vonatkozik, kivétel ügynöki tevékenységek mint pl ingatlanközvetítő.

Ami fontos, semmiképpen nem szabad kiváltani a vállalkozóit, vagy alapítani céget, mindaddig amíg el nem bírálják a beadványodat, ugyanis meglévő vállalkozásra nem juttatható.

2019. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2019. aug. 27. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!