Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha autot bérlek azt elszámolha...

Ha autot bérlek azt elszámolhatom egy vállalkozásban? Erre is igaz, hogy ha 3 évig elrakom a nevemre szolo számlákat s autot bérlek, akkor elszámolhatom utolag?

Figyelt kérdés
2019. aug. 30. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:

1.- Ha a vállalkozás indítása előtt bérelsz autót, akkor nem számolhatod el a vállalkozásban - hiszen nem a vállalkozás idején használtad.

2.- nem mindegy , milyen vállalkozás, KATA-s adózású vállalkozásban semmilyen költséget nem számolhatsz el.

2019. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a vállalkozás előkészitéséhez felhasználhatom
2019. aug. 30. 14:06
 3/8 Pupusz ***** válasza:
Vállalkozás előkészítéséhez nem, hiszen nincs is meg a céged, nincs is adószáma, amire a számlát kérhetnéd, amit elszámolhatnál.
2019. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez a része jogilag megoldott, a kérdés az h akkor ez nem számít terméknek ha jól értem. (mondjuk nem is az, hanem szolgáltatás)
2019. aug. 30. 15:11
 5/8 Pupusz ***** válasza:
Szolgáltatás neked, mint magánszemélynek, nem pedig a cégednek, ami még meg sincs. Mivel bérelt, így be sem tudod vinni a vállalkozásba, mint eszközt, max. tovább bérelheted cégként és onnantól elszámolhatod.
2019. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogyha ez egy személyautó esetleg, akkor cégautóadó kötelezettség is fennállhat.
2019. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, mire is figyeljen?


- NINCS VÁLLALKOZÁSA a kérdezőnek.

- NINCS AUTÓJA a kérdezőnek, csak magánszemélyként, vállalkozás nélkül bérel.

Hogy jön ide a cégautó ?

2019. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdés így szól: "Ha autot bérlek azt elszámolhatom egy vállalkozásban?".


Erre írtam, amit írtam. Nyilván utólag nem lehet ilyet elszámolni (az csak eszközbeszerzés és amúgy is két év). De ha vállalkozásban bérel autót, akkor szóbajöhet, ahogy írtam.

2019. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!