Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy life-coach vállalkozás...

Egy life-coach vállalkozás beindulása milyen utakon megy végbe?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy life-coach képzést, de lényegében nem megyek vele semmire. A közszférában dolgozom, vállalkozási ismereteim nincs, ismerőseim száma, akikkel tartom a kapcsolatot 0. Régóta szeretnék már váltani, ezért is vállaltam be ezt a képzést (is), de ahogyan én látom, egyrészt ehhez üzleti-vállalkozói ismeretek szükségesek, másrészt rengeteg ismerős, harmadrészt nagy magabiztosság. A másik oldalát nézve meg azt tapasztalom, hogy ez a terület szinte csak és kizárólag a maniról szó, ami tőlem egy kicsit távol áll...

Nagyon bánom, hogy ebbe belementem, de ha már benne vagyok a slamasztikában, akkor már kezdeni szeretnék vele valamit.

Hogyan kezdjek neki?



2019. szept. 1. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Uuuu már mindenki life coach..inkább rendes munkát végezz, főleg ha belevágni se tudsz
2019. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Indíts inkább te is ilyen kamu tanfolyamokat.
2019. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kezd az elején:

Indíts egy youtube csatornát, legyen egy honlapod, instagrammod rendszeres tartalommegosztással (min heti 2) - ha lesz 15-20 ezer feliratkozód a youtubon, el lehet kezdeni hirdetni a szolgáltatást és munka mellett KATAzni

2019. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de még a saját életeddel sem tudsz mit kezdeni. Hogy tudnál másoknak segíteni?
2019. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Lásd Szabó Péter,


youtube, semmit mondó, közhelypuffogtatás mézesmázos, az alacsonyabb rétegeknek megnyerő cukormázba burkolva.

Nagyon erős social media jelenlét.


Aztán majd beindul, annyi hülye van még akit ilyen kamu dolgokkal le lehet húzni, jut belőle neked is.

2019. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon komoly önképzés kell hozzá. Akkor már lesz olyan mondanivalód, ami vonzza az embereket. Érezni fogod, amikor áradni kezd belőled, ezt nem lehet jobban megfogalmazni.


Ne ilyen-olyan külső képzéstől várd a megoldást. Belül kell megérni rá, és ott fog összeállni ez az egész. Addig nem érdemes erőltetni, amíg "nem jön magától kifelé" - nagyon profánul megfogalmazva.


Szerintem nem csak a maniról szól, de mivel az ma a mai emberek egyik legfájóbb pontja, arra a legkönnyebb célozni. De sokan segítenek párkapcsolati, addikciós, pályaválasztási stb. témákban is.


Szóval olvass, olvass és olvass olyan könyveket, amelyek megfognak, és úgy érzed, hozzáadnak a személyiségedhez és az ismereteidhez. Vállalkozási ismeretekre is szükséged lesz. Ezek mind megszerezhető dolgok.


Amit akarsz, elérhető, ha tényleg akarod. De neked kell leszedni a fáról a gyümölcsöt, sőt, még a létrát is oda kell cipelned a fához!

2019. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utánozd:

[link]

2019. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vagy ott van az a majom, aki ruházkodási tanácsokat ad, valami Birkás Ádám, stílus körjárat vagy mi....személyesen ismerek olyat, aki fizetett neki és ezt ugyanazt a szart szajkozza...még Pandorfban is bevásároltak....
2019. szept. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
100%
milyen slamasztikában vagy benne? Elvégezted a képzést, mostanra rájöttél, hogy nem neked való. Egyszerűen nem kezded el csinálni.
2019. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy life-coach vállalkozás beindulása milyen utakon megy végbe?" Ált. mint minden vállalkozásé.


"Elvégeztem egy life-coach képzést," Mik voltak a motivációid a tanf. elvégzésére?


"de lényegében nem megyek vele semmire." A tanfolyam elvégzése, a megszerzett tudás egy eszköz. A te eszközödet te működteted, vagy nem? Mi akadályoz a működtetésében?


"A közszférában dolgozom, vállalkozási ismereteim nincs," Jó hírem van, a vállalkozási ismeretek tanulhatók.


"ismerőseim száma, akikkel tartom a kapcsolatot 0." Mi a magyarázat erre? Hogyan lettél aszociális? Hogyan kívánsz túljutni ezen e kellemetlen állapoton?


"Régóta szeretnék már váltani, ezért is vállaltam be ezt a képzést (is), de ahogyan én látom, egyrészt ehhez üzleti-vállalkozói ismeretek szükségesek, másrészt rengeteg ismerős, harmadrészt nagy magabiztosság." Igen, mint minden saját vállalkozáshoz (kivéve, ha remete akarsz lenni.) Ja, és ismerőst is lehet szerezni idővel, nyitottsággal és kommunikációval.


Mi a baj a magabiztossággal? Miért nincs meg még?


"A másik oldalát nézve meg azt tapasztalom, hogy ez a terület szinte csak és kizárólag a maniról szó, ami tőlem egy kicsit távol áll..." 1. Nem látod jól. 2. Ha távol áll tőled a mani, akkor mindig is szegény fogsz maradni. Miért döntöttél így?


"Nagyon bánom, hogy ebbe belementem, de ha már benne vagyok a slamasztikában, akkor már kezdeni szeretnék vele valamit." Igen, számodra akkor és ott ez a tanfolyam elvégzése nem volt időszerű cél -de megtörtént már. Mikor akarsz felnőni a feladathoz? Azt bánd, hogy az alapvető skilleket nem szerezted meg a tanfolyam előtt (önismeret, önérvényesítés, megküzdés, megfelelő kommunikáció). Vagyis ne bánd, mert ezen fenti a dolgok tanulhatóak.


"Hogyan kezdjek neki?" Önismerettel, tanulással. Mikor kezdesz?

2020. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!