Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Augusztus 29-én jelentettem...

Augusztus 29-én jelentettem be a KATA-mat, mert szeptembertől vállalkozni fogok. Fizetnem kell augusztusért is?

Figyelt kérdés
2019. szept. 2. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
fizetni bizony.
2019. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jeee
2019. szept. 2. 20:27
 3/17 anonim ***** válasza:
Jujj, ez csunya 50 ezer bukó
2019. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De hát miért nem szeptember 2-től jelented? Túl sok a pénzed?
2019. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van, amikor tájékozatlanul kezdünk vállalkozni. Azért a többi hivatalhoz se felejtsd el beadni a kötelező dolgokat, mert még drágább tanulópénz is lehet belőle.
2019. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#5, én elmentem könyvelőhöz, ugyanígy jártam...,
2019. szept. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hígul a könyvelő szakma is, meg a vállalkozói kompetencia is évek óta.
2019. szept. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#6 nyilván vannak hozzá nem értő könyvelők is. Ugyanúgy, ahogy orvosból, ügyvédből, kőművesből, cukrászból, minden szakmából vannak kóklerek. Kellő körültekintéssel ezek elkerülhető dolgok.
2019. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8, úgy gondoltam, hogy kellően körültekintően egy olyan könyvelőt választottam, akit 4 ember ajánlott.... hát, nem jött össze...minden bevallásom és még a bejelentésem is elbæszta (magánszemély szja, hipa, kata mind rosszul és a hipa késve is lett beadva, meg hónapokig nem volt tébém) vagy nem mondott dolgokat (pl. bevételi nyilvántartás kell, közösségi adószám, kamarai tagság, hipa bejelentés stb), vagy rosszul mondta (szamlazz.hu ra regisztráltatott, mondván az a NAV online számlázója), az csak hab volt a tortán, hogy spórolhatott volna volna nekem 50 ezret.....

Úgyhogy mostanában a NAVot kérdezget inkább.

2019. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos tényleg vannak ilyenek a szakmában :\ Én is találkoztam már nem egy ilyen kóklerrel. Ettől függetlenül nem kell általánosítani szerintem egy egész szakmára vonatkozóan, mert volt egy rossz tapasztalatod. Én azért a navról is tudnék mesélni, hogy miket ajánlottak, teljesen törvénytelen, életképtelen dolgokat akartak megcsináltatni velünk sokszor :)
2019. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!