Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruháznak termék fotózásért...

Webáruháznak termék fotózásért és leírás készítéséért mennyit lehet elkérni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az igazából a terméktől függ, mennyire bonyolult.


Termékenként szabj meg egy árat, de pontosan írd le, abba mi fér bele. Van-e fotószerkesztés (retusálás)? Magad írod a szöveget mindegy egyes terméknél? Milyen hosszút? Hányfélét?


Neked kell-e feltöltened a fotót és a leírást a termékekhez (mert az is idő)?


Stb.

2019. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nekem kell feltöltenem, de órabérben gondolkodom.

1 óra alatt megvan 1 termék bőven.

2019. szept. 3. 07:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet javaslatom: vállalkozóként NE órabérben gondolkodj.


- A megbízó bármikor adhat bonyolultabb terméket, és akkor elindul a vita, hogy mi mennyi ideig tart.

- Gyorsulhatsz, és akkor gyakorlatilag kevesebb pénzért dolgozol többet.

- Nem biztos, hogy mindennap ugyanannyit fogsz vele dolgozni.


Nem a levegőbe beszélek, csináltam már ilyet, és tudom, mik a buktatói.

2019. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ismerős az illető és ő keresett meg.

Nem akarom lehúzni, de reális árat szeretnék kérni.

Mondjuk ha profi leszek és fél óra alatt megvan egy termék, akkor mennyit kérnél?

2019. szept. 3. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Nekem kell feltöltenem, de órabérben gondolkodom.


1 óra alatt megvan 1 termék bőven."


Ne haragudj, de BÁRMELYIK webáruház ki fog nevetni ezzel, még ha ismerős is. 1 óra alatt 1 termék? 8 óra munkával 8 terméket tennél fel? Hát én aztán igen lassú vagyok, de ennél még én is gyorsabban dolgozom :-)


Van olyan webáruház, ahol napi 60-100 termék az elvárás - és akkor még nem is mondtam sokat.


Egyenlőre ezért (óránként 1 termék) szinte semmi pénzt nem lehet elkérni, ugyanis nem termelsz akkora hasznot, hogy ki tudjon fizetni. Hacsak nem az EMAG-on, vagy valami hatalmas reklámfelületen dolgozol, ahol ezerszámra viszik a terméket.

2019. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Legutóbb fél órát írtam.

Szerintem ennél gyorsabb tempóval olyan is lesz az a leírás. Én egyedit készítenék és frappánsat. Fotózás vagy fotó keresés + feltöltés + adatlap kitöltés.

2019. szept. 3. 11:57
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ha profi leszek és fél óra alatt megvan egy termék, akkor mennyit kérnél?"


Attól függ MILYEN webáruház, és MILYEN termék.

Felejtsd el az órákat végre! Értéket állítasz elő azzal, hogy fotókat és termékleírást hozol létre, majd közzé teszed azokat.


Ennek az értéknek szabj meg egy reális árat. Ha tíz percet dolgozol vele, akkor egyharmadnyi órabért kérj el egy termékért (igen, jól hallottad: duplázd meg!).


Ha egy óra alatt van meg egy termék (mert ha fotózni kell, vágykeltő + szakmai leírást írni rengeteg paraméterrel, ez sem kizárt), akkor másfeles órabért kérj el egy termékért. Aztán ha gyorsulsz, akkor egyre TÖBBET keresel majd vele, nem egyre KEVESEBBET.


Én is ismerősnek segítettem be, de nem húztuk le egymást. Megállapodtunk egy korrekt bérben, ami neki is megéri, és nekem is.


Te sem vagy más szolgája, hogy aprópénzért eladd az idődet. (Ha ezen nem lépsz túl, sohasem lesz elég pénzed.) Ha a haverod sokallja, akkor keressen mást, aki megcsinálja neki aprópénzért.


Én így állnék hozzá.

2019. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

"Én is ismerősnek segítettem be, de nem húztuk le egymást. Megállapodtunk egy korrekt bérben, ami neki is megéri, és nekem is."


Megírnád kérlek, privátban, mi volt az a korrekt bér?

2019. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez engem is érdekelne.
2019. szept. 4. 19:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy termékfotó 3000-től a csillagos égig megy. Nem termékenként, hanem kattintásonként! Tehát 1 termék 5 fotóval az 5x3k= 15 ezer Ft. Ez természetesen nagy mennyiségeknél drámaian csökkenthető, a legnagyobb megrendelésem fotósként 6000 termék volt piacvezető magyar nagykernek, nekik 300 Ft/fotóért vállaltam, ami 300x4000=1.2M Ft. Természetesen ebből adózni kell, ebből veszünk új fényképezőt, stb (ezeket bele kell kalkulálni az árba, sose csak a megélhetésedet számold!). Tehát a szórás nagyon nagy.


A leírásokra nem tudok reagálni, az a megrendelő dolga, nem a fotósé, ilyet nem vállalnék.


Ha az illető barát/ismerős és segítő szándékkal fotóznál neki, nem ebből élsz, akkor úgy érdemes kalkulálnod, hogy 2-3ezer Ft-ot óránként azért keress, ez alatt "munkások" dolgoznak, akár barát az ismerős, akár nem.

2019. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!