Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Megkapott Álláskeresők Vállalkozóvá Válásának támogatása (GINOP-5.1.9-17) mellett lehet főállást vállalni?

Álláskeresők Vállalkozóvá Válásának támogatása GINOP-5.1.9-17:

Ha valaki megcsinálja a szükséges tanfolyamot

Majd felmond a munkahelyén

Beadja az üzleti tervet

Megkapja a támogatást

Ezután ugye 24 hónapig kell fenntartania a vállalkozást.

De miután megkapta a támogatást létesíthet teljes munkaidős munkát? A vállalkozástól teljesen függetlenül.

Csak, mert ez érdekes így, h ha valaki meg tudja beszélni a cégnél, h felmond arra az időre, amíg elbírálják a támogatást. Aztán visszaveszik dolgozni.

A vállalkozás meg mondjuk, olyan, h bérel egy olcsó helyiséget, aztán a szükséges éves 1 millióFt-ot meg leszámlázza ismerősökön keresztül.

Van egy teljes idős munkája. Felmond arra az időre amíg megkapja a támogatást. Megíratja valakivel profira az üzleti tervet.

Megkapja. Bérel olcsón egy kis helyet, kiváltja a vállalkozóit, minimális eszközökkel felszereli.

Majd visszamegy a teljes munkaidős munkahelyére.

Akkor a KATA is olcsóbb lesz.

Aztán a vállalkozást meg fenntartja 2 évig, de a munkahely mellett csak minimálisat jár be oda, heti pár órát esetleg.

Akkor is több pénz szed ki.

Mert 4,5 millió a támogatás. 2 év alatt meg még ha teljes KATA és bérleti díjat is fizet, akkor az 2,5 millió.

Könyvelő, eszközkészlet 300-400ezerFt.

Akkor is marad 1,5 millió forintja. Akár eszközbe kiszámlázza és 2 év után eladja, akár ha lehet a támogatásból olyat akkor fizetésbe kiszámlázza magának.

De közben visszament a munkahelyére és ugyan úgy kapja a fizetést.

Csak azért kérdezem, mert nagyon furcsa lenne, ha ez így működhetne.

Vagy van valami korlátozás a támogatás ideje alatt, a vállalkozáson kívüli munkaviszonyra?

szept. 10. 11:21  Privát üzenet  

A válaszok
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

A teljes fenntartási időszak alatt ( 2 vagy 3 év ) nem vállalhatsz munkaviszonyban munkát és nem lehet másodállásba átteni a vállalkozásodat. Ellenkező esetben vissza kell fizesd a támogatást.

Munkahelyen eleve hamarabb mondasz fel, mint álláskereső lennél ( maximum egyszerűsített foglalkoztatott lehetsz álláskeresőként! ).

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont szept. 10. 11:44 Privát üzenet
Mi az a 4,5m ft támogatás? Én úgy tudom szabad felhasználásra 140 körüli összeg jár 6 hónapra.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont szept. 10. 12:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Passz. Én annyit tudok róla, amit leírtam.

Csak megkérdeztem, mert furcsálltam, h nem írták, h más főállás nem lehet mellette, de gondoltam, h nem lehet.

# 3/3Időpont szept. 10. 13:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Álláskeresők Vállalkozóvá Válásának támogatása GINOP-5.1.9-17?
Levelezős hallgató jogviszony mellett is az 50ezret kell fizessem KATAra, ugye?
Egyéni vállalkozás főállás mellett csak bevétel után adózik?
Egyéni vállalkozó alkalmazhat nyugdíjas munkást rehab támogatás igénylése mellett?
Gyed mellett KATA-s vállakozás, jár valami adókedvezmény?
A nagyobb munkatapasztalattal rendelkező generáció, tehát a 35-55 közöttiek mennyire érzik hátrányban magukat a fiatalabb álláskeresők/állásváltoztatók mellett?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!