Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megkapott Álláskeresők Vállalk...

Megkapott Álláskeresők Vállalkozóvá Válásának támogatása (GINOP-5.1.9-17) mellett lehet főállást vállalni?

Figyelt kérdés

Álláskeresők Vállalkozóvá Válásának támogatása GINOP-5.1.9-17:

Ha valaki megcsinálja a szükséges tanfolyamot

Majd felmond a munkahelyén

Beadja az üzleti tervet

Megkapja a támogatást


Ezután ugye 24 hónapig kell fenntartania a vállalkozást.


De miután megkapta a támogatást létesíthet teljes munkaidős munkát? A vállalkozástól teljesen függetlenül.


Csak, mert ez érdekes így, h ha valaki meg tudja beszélni a cégnél, h felmond arra az időre, amíg elbírálják a támogatást. Aztán visszaveszik dolgozni.

A vállalkozás meg mondjuk, olyan, h bérel egy olcsó helyiséget, aztán a szükséges éves 1 millióFt-ot meg leszámlázza ismerősökön keresztül.


Van egy teljes idős munkája. Felmond arra az időre amíg megkapja a támogatást. Megíratja valakivel profira az üzleti tervet.

Megkapja. Bérel olcsón egy kis helyet, kiváltja a vállalkozóit, minimális eszközökkel felszereli.

Majd visszamegy a teljes munkaidős munkahelyére.

Akkor a KATA is olcsóbb lesz.

Aztán a vállalkozást meg fenntartja 2 évig, de a munkahely mellett csak minimálisat jár be oda, heti pár órát esetleg.

Akkor is több pénz szed ki.

Mert 4,5 millió a támogatás. 2 év alatt meg még ha teljes KATA és bérleti díjat is fizet, akkor az 2,5 millió.

Könyvelő, eszközkészlet 300-400ezerFt.

Akkor is marad 1,5 millió forintja. Akár eszközbe kiszámlázza és 2 év után eladja, akár ha lehet a támogatásból olyat akkor fizetésbe kiszámlázza magának.


De közben visszament a munkahelyére és ugyan úgy kapja a fizetést.


Csak azért kérdezem, mert nagyon furcsa lenne, ha ez így működhetne.

Vagy van valami korlátozás a támogatás ideje alatt, a vállalkozáson kívüli munkaviszonyra?



2019. szept. 10. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A teljes fenntartási időszak alatt ( 2 vagy 3 év ) nem vállalhatsz munkaviszonyban munkát és nem lehet másodállásba átteni a vállalkozásodat. Ellenkező esetben vissza kell fizesd a támogatást.


Munkahelyen eleve hamarabb mondasz fel, mint álláskereső lennél ( maximum egyszerűsített foglalkoztatott lehetsz álláskeresőként! ).

2019. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi az a 4,5m ft támogatás? Én úgy tudom szabad felhasználásra 140 körüli összeg jár 6 hónapra.
2019. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Passz. Én annyit tudok róla, amit leírtam.

Csak megkérdeztem, mert furcsálltam, h nem írták, h más főállás nem lehet mellette, de gondoltam, h nem lehet.

2019. szept. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!