Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetne megelőzni,...

Hogyan lehetne megelőzni, hogy az alkalmazottak lopjanak az üzletből?

Figyelt kérdés
Olyan módszereket szeretnék kérni, amelyekkel hatékonyan lehet ellenőrizni a munkavállalókat, hogy időben észre lehessen venni, ha lopnak, ne legyen százezres leltárhiány.
2019. szept. 16. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Bekamerázod a helyet.
2019. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Normális fizetést adsz, a törvény szerinti szabadságot, bejelentést, stb. biztosítod.

Valahogy ezen nem nagyon szoktatok kattogni, kedves vállalkozók...meg kellene nézni az okát a lopásnak!

2019. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos ott is lopnak, ahol rendesen vannak alkalmazva jó fizetéssel. Kamerázni kell pl a raktárat is, illetve a hiányt levonni a fizetésükből. Nézd át a munkaszerződéseket, hogy benne van e a dolgozók anyagi felelőssége, mert erre hivatkozva tudsz vonni. Illetve tarts eligazítást, hogy a hiányok megelőzése érdekében kamerák kerültek kihelyezésre, ha valakit netán lopáson érsz azonnali kirúgás mellett rendőrségi feljelentés is megy, plusz levonod a bérből. Amennyiben nincs meg a tettes, de rendszeres a hiány, úgy kollektíven mindenkitől vonsz. Csinálj véletlenszerű időközi leltárt is. Ha sűrűbben van, úgy a tolvajnak se lesz úgy kedve lenyúlni.
2019. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
#2 teljesen hülyeséget ír, semmi köze a fizetésnek a lopáshoz (sokat kereső emberek is vagy lopnak vagy nem, míg a keveset keresők is vagy lopnak vagy nem).
2019. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk táska ellenőrzés volt befelé és kivel menet. Sokan pufogtak rajta, engem sosem závárt, nem volt mit rejtegetném.
2019. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Még a jól fizető multiknál is lopnak, ha nem árut, akkor papírt, írószereket, WC papírt, tűzőgépet, szappant... ami van. És ezek az emberek nem 150 ezret visznek haza, hanem legalább a dupláját.

Dolgoztam egy kisebb cégnél, ott annyira rákaptak az irodaszerek, hogy volt 1 felelős, akinek le kellett adni pl az elromlott lyukasztót, tollat, akkor adott ki másikat dátum és név szerint vezetve, majd a felelősnek a főnöknek kellett elszámolnia. Tudom tiszta dedó, de érdekes módon normalizálódott az irodai kiadás.


A táska átnézése is célravezető lehet, viszont ezt is le kell papírozni.

2019. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

multinál dolgozok, a 600 nettót kereső menedzser kilóra viszi haza a nyomtatópapírt, teafiltert, kiskanalat.

a legtöbb ember szemében ez nem lopás hanem a fizetés kiegészítése szóval morális gondot nem csinálnak ebből.


ma már nem drága IPTV kamerarendszerrel felszerelni a helyiséget.

2019. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

A hiányt levonják a dolgozok fizetéséből az nagyon rossz megoldás, ösztönzi a lopást, anyagilag a céget nem érinti, de a munkamorált megöli!


Dolgoztam benzinkúton, a leltárhiányt elosztották a dolgozok számával és aszerint kaptuk a fizetést. Havi 3e-ről felment 71e-re a levonás, aki lopott, úgy kezdett lopni, hogy 1/8-adát kell fizetnie a benzinkút bolti árának, ezért elkezdtek versenyezni, hogy megérje nekik. Eredmény 8-ból 3-an felmondtunk!


Még a tulaj családja is lopta a boltot, itták a kávét, ami szintén hiányt termelte, bejöttek megittak 10 kávét kapásból 1800Ft hiány, feltankoltak csipszből, csokiból, üdítőből, nem fizették a tankolást, stb.

2019. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bármit csinálsz, rontja a munkamorált, ugyanis aki nem lop, az meg megalázónak érzi majd az ellenőrizgetést.

Ha nekem levonnának a fizetésemből, mert valaki lopott, másnap felmondanék.

Szerintem minimális lopást bele kell kalkulálni. Talán munkafelvételnél lehet kiszűrni. Pl. apám egyik bérlőjének élelmiszerüzlete volt. Mondta, hogy tisztában van vele, hogy bárkit alkalmaz, a napi kaját haza fogja hordani magának. Aztán felvett egy nőt, akinek 4 felnőtt fia volt. Hát nem egy, hanem 5 családnak hordta haza a kaját. Azért ez sok. Lehet, hogy én emiatt nem vennék fel senkit, akinek ennyi gyereke van. Na, az meg diszkrimináció.

De bármit csinálsz, diszkréten csináld, mert a dolgozók egy része meg nem lop, velük szemben meg nagyon igazságtalan és megalázó.

2019. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tán meg kéne fizetni
2019. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!