Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudnátok tippeket adni, hogy...

Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan lehetne a forgalmat növelni édesanyám boltjában?

Figyelt kérdés

Eléggé csökkent az elmúlt hónapban a forgalom.Egy kis faluban lakunk egyébként és fent a téren van a bolt.

És ebbe az a legjobb,hogy egyik bolt sem alkalmaz semmilyen marketinget. (Lehet hülyeségre gondolok,de pl. akciók stb)

Aztán rátaláltam erre a linkre: [link]

Ahonnan kigyűjtöttem néhány pontot.

És az lenne a kérdésem,hogy lenne még tippeket?

Előre is köszi!


2019. szept. 18. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

"Eléggé csökkent az elmúlt hónapban a forgalom."


Már megbocsáss, de az elmúlt hónap AUGUSZTUS volt, amikor az emberek nagy része szabadságra ment - ilyenkor a boltok egy része is bezár 2 hétre - szerintem teljesen normális, hogy augusztusban nem volt nagy forgalom - hacsak nem iskolaszereket árultok :-)

Ettől még nem kell "megijedni", hogy augusztus egy gyengébb hónap volt - majd a nov-dec bepótolja... :-)

2019. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
36%
egy kis faluban nem hiszem hogy működne bármilyen marketing is
2019. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

2-es, a marketing MINDENHOL működik - legfeljebb nem ismersz jó marketing fogásokat. Az emberek szeretnek jól járni: városban és vidéken, egyaránt.

Van egy büfés ismerősöm, az annyira ügyes ebben, hogy szabályosan példaképem :-)

2019. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a 45 pontot, de ha ha pl. élelmiszer boltotok van és közeli lejáratú élelmiszer van, akkor érdemes leárazni 1-2 nappal előtte.


Azért megírhatnád, milyen bolt, mert így nehezebb tanácsot adni :D

2019. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsi a hiányosságért :D

Igen egyébként kicsi falu,de az-az érdekes,hogy sok bolt van.(De komolyan)

Ezért gondoltam azt,hogy valami csak mukodhetne.

P.l egy boltnál azt csinálják,hogy olyan szórólapokat osztanak ki amin akciós termékek vannnak.És az emberek özömlenek a boltba.De komolyan!Ráadásul úgy,hogy abszolut nem akciósak a termékek,csak rájuk írták,hogy akciós.És e-miatt odamennek.(Egyébként kb. 8 olyan bolt van,ami élelmiszer bolt)


Amit kihagytam és bocsi: Édesanyámnak ilyen mindenes boltja van.Talán élelmiszer,ezt pontosan nem tudom (mosóporok,wc papírok,innivalók,iskolai cuccok stb. szóval minden)

2019. szept. 18. 12:01
 6/9 A kérdező kommentje:

Amikre én gondoltam: 1: szórólapok (akciós termékek) ezeket én készíteném,és rajzolnám meg gépen.

2:Egy nagy tábla,amire ki lehet írni,hogy milyen akciók vannak jelenleg.(mivel a főtéren van bolt,nagyon jól látható lenne)

3:A legközelebbi bevásárlásnál én is mennék anyával,és megpróbálnék új dolgokat is nézni.És ezeket kiírni a táblára,hogy pl. Új termékek stb.

4:Barátommal hétvégén átrendezzük a boltot.Megpróbáljuk hangulatosabbá tenni.

5:Ajándékutalvány(?)

6:Valamilyen nyereményjáték,amire blokkra rá lehetne írni a jelentkező nevét,és úgy kihúzni egy random embert a dobozból.(de a szabály pl.az lehetne,hogy csak 2 ezer feletti vásárlásnál lehet jelentkezni.Vagy 1 ezresnél)


Ne röhögjetek ki ha nagyon összekeverek valamit,de ezeken a dolgokon is gondolkoztam,amivel talán lehet növelni :) úgy alapból is.. ha már sok ember ment szabadságra :D (köszi 1-es:))

2019. szept. 18. 12:09
 7/9 Mr.Q77 ***** válasza:

Hát nem lehet olyan kis falu ha 8 élelmiszer bolt van benne. egy rendes ki faluban max 1 bolt van 1 kocsma stb :)


Azt kell kitalálnotok hogy miért menyjenek hozzátok és ne a másik boltba. Fel kell mérni a konkurenciát, mi van náluk és mennyiért. Ennek függvényében növelni/bővíteni kell a termékpalettát.

2019. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Okés,köszi!

Hát,eddig nem igazán voltam tisztában ezzel a "kisfalu" "nagyfalu" dologgal :D

2019. szept. 19. 16:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, 1-es vagyok, elmondom, hogy látom az ötleteidet:


1.- szórólap: szerintem felesleges pénzkidobás, a legtöbb a kukában landol olvasás nélkül

2.- nagy tábla akciókkal jó ötlet, csináljátok meg!

3.- új termékek beszerzése jó ötlet - ha lesz rá vevő. Helyetekben megkérdezném a vevőt, hogy volt-e valami, amit nem talált meg a boltban és abból csinálnék egy listát

4.- nem feltétlenül hangulatosnak kell lennie, hanem célszerűnek, praktikusnak: végig kell "vezetni" a vevőt a bolton, kassza előtt cukorka, csokoládé, amolyan ezt még bedobom a kosárba - féle...

5.- Ajándékutalvány ? Mire gondoltál? Hogy valakit meg lehessen ajándékozni pl. egy 5 ezres utalvánnyal? Hát, ilyen mindenes boltban nem biztos, hogy jó ötlet - bár bejöhet... (Szülinapjára kap valaki egy utalvány és vehet rajta mosószert? Nem túl vonzó... :D )


Nyereményjáték: egy hétre meghirdetve: aki 5 ezren felül vásárol, az kap egy sorsjegyet - hétvégén sorsolás - lehet akár összehívni rá a vevőket és a jelenlétükben sorolni - bár nem tudom, ez engedélyezett-e ? (szerencsejáték vagy sem?)

2019. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!