Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért látom mindenhol hogy...

Miért látom mindenhol hogy fektess részvénybe? Ennyire egyszerű? És lesz passzív jövedelemforrás?

Figyelt kérdés

2019. szept. 19. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Maga a technikai resze nem bonyolult.

Cserebe viszont meg egy ETF-nel is csak hosszu tavra (10+ evre) erdemes venni es bele kell kalkulalni, hogy egy 20-30%-ot is eshet. (Es az meg biztonsagosnak szamit.) Amugy evente atlagban egy 6-8-10%-ot is hozhat.

Egy-egy cegbe rakni a penzed, pedig rulett, annak kockazataval egyutt.


A jovedelem pedig nem garantalt termeszetesen, es nyilvan a nagysaga is a berakott penzedtol fugg.

2019. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Annak aki ért hozzá és van affinitása csinálni, annak "egyszerű".


Nekem elmúlt 1-2 évben 10% körül hozott a pénzem éves szinten. 2 év alatt ez durván +1 havi fizetésem, szóval azért nem őrjítő összeg, de több mint a semmi.

2019. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De most ezért rágjam le a körmeim, hogy nem megy- e csődbe a cég amibe a pénzem egy része van.. Nekem így nem érné meg, köszi
2019. szept. 19. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

De miért kérdezted, ha a válaszokat el se olvasva kijelented, hogy "Nekem így nem érné meg"?

Értem én, hogy kockázatkerülő vagy, nem szeretnéd elveszíteni a pénzedet, ezzel nincs is semmi baj, de a válaszokra nem reagáltál, nem is fogtad fel mit írtak, csődről szó se volt (pl. egy ETF nem megy csődbe, nem csak cégekbe lehet befektetni, stb.), nem is kérdeztél. Hol látod mindenhol, hogy fektess részvényekbe? Mert én nem látom mindenhol.

Végülis mi értelme volt a kérdésnek? :)

2019. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Aktívan lerághatod mellette a körmöd, olvashatsz Q4 jelentéseket, elemezhetsz chartokat, piacokat stb. hogy asszív jövedelmed legyen.


Vagy lehetsz passzív is, de akkor csak akkor lesz passzív jövedelmed, ha épp feketére vagy pirosra tettél és abba esett a golyó a rulett asztalon.


A marketing néphülyítés már rögzült, az látszik.

A többi meg tanulás és a tanultak alkalmazásának módszere, aktívan, ami így kizárja a passzivitást is egyúttal.

2019. szept. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4------> ,,De miért kérdezted, ha a válaszokat el se olvasva kijelented, hogy "Nekem így nem érné meg"?"

- Szerinted, nem olvastam el? Akkor mire mondtam volna, hogy nekem ÍGY nem éri meg? Csak úgy a levegőbe beszélek?

Csődről nem volt szó, de számomra ez a mondat eléggé úgy tűnt, hogy nem akarok játszani akár egy havi keresetemmel se ilyen *szerencsejátékot* - ,,Egy-egy cegbe rakni a penzed, pedig rulett, annak kockazataval egyutt."


Azt meg te jobban tudod, mint én, hogy mit fogtam fel...

Látom valakinek rossz napja volt, hogy este itt akarja kiélni a benne lévő frusztrációt.

2019. szept. 20. 07:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A coca cola szerinted csodbe megy mostansag? Vagy a pepsi? A philipp morris?


Azt akarom mondani ezzel, hogy nem feltetlenul olyan elvont dolog a reszvenybefektetes. Ezek a cegek minden nap koztunk vannak.

Illetve minden relevans info elerheto roluk. Ha van hozza kedved, jol meg lehet tanulni laikuskent is.


Ha nem, egy jo ETF (sok reszveny egyutt, a kockazatot minimalizalva) valoban konnyen verni tudja pl. Az allampapir hozamokat is. viszont teny, hogy esni is tud az ara

2019. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!