Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mikor indíthatom a vállalkozásom?

Mikor indíthatom a vállalkozásom?

Figyelt kérdés
Pár hónapja elvégeztem egy szempilla építő tanfolyamot, kaptam oklevelet, de már szükséges egy okj végzettség is(szépségtanácsadó vagy kozmetikus), hogy hivatalosan végezhesd a tevékenységet. Ingyen építettem eddig barátnőknek, hogy gyakoroljak és szerencsére nagyon jól megy. Közben elkezdtem az okj-t, de a vizsga csak márciusban lesz. Jó lenne karácsony előtt már vendégkört építeni. Ha megvan a nem okj-s oklevelem és azzal elindítom a vállalkozást, miközben folyamatban van az okj-s papír is, abból baj lehet? Nincs esetleg valamilyen türelmi idő az okj papír megszerzéséig? Hozzáteszem az okj-n akinek már van ilyen oklevele azt beszámítják és nem tartják meg külön ezt a modult, tehát okosabb/ügyesebb nem leszek tőle. Okoskodóknak: nyugi, nem feketén akarok dolgozni, a kérdés arra vonatkozik, hogy van-e erre valamilyen legális megoldás, hogy előbb elindíthassam a vállalkozásom.

2019. szept. 29. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs legális megoldás, de a kormányablakban adnak felvilágosítást, mit tudsz tenni
2019. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Hónapokkal a vállalkozás indítása után fogják ellenőrizni a vállalkozásod működőképességét. Addig meg lesz a papírod.
2019. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2, erre azért ne vegyél mérget, én 3 héttel később már kaptam a levelet, hogy fáradjak be a Kormányhivatalba
2019. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy 3-as írja: én 2 héttel a vállalkozás indítása után kaptam a papírt, hogy menjek be bemutatni - szóval nem jó tanácsot adott 2-es.


Arról nem beszélve, kérdező, hogy a vállalkozás-indítással adózás is jár. tisztában vagy vele, mennyit kell adózni fő ill. mellékfoglalkozásban? Ha még nem néztél utána, akkor sürgősen tedd meg, mert nem kevés az adó - lehet, ki sem tudod termelni...

2019. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Utolsó, igen az megvan, hogy mennyit kell adózni, voltam már KATA-s vállalkozó másik tevékenységben, kb 1 éve szünetelek. Ahhoz a tevékenységhez nem kellett végzettség, csak a székhelyemről kellett igazolást vinni, hogy én vagyok a tulaj. Gondolom a helyileg illetékes hivatal válogatja, hogy 2 hét vagy 2 hónap miután vizitre hívnak. Nem kockáztatok, megvárom inkább az okj vizsgát. Csak reméltem, hogy valaki tud valamilyen megoldást erre :D
2019. szept. 29. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Megyénként eltérő, hogy mennyi idő után hívnak be, engem pl. hónapokkal később hívtak be Borsodban és hiánypótlásra még 20 napot adtak, mielőtt törölnék a tevékenységet, szóval még a behívás ideje sem lesz mérvadó, mert kapsz 20 munkanapot függő határozattal hogy bemutasd a hiánypótlást, vagy az alkalmazotti munkaszerződést. Amikor már látod hogy ma 1 hónapon belül megkaphatod az oklevelet, akkor már kezdheted nyugodtan.
2019. szept. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!