Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék tornastúdióban,...

Szeretnék tornastúdióban, idősek otthonában (. ) csoportos tornát tartani. Ehhez a legmegfelelőbb, ha adószámos magánszemély leszek? Megérné ez így egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok otthon ebben a témában, szóval szívesen fogadok mindenféle okítást! :D Szóval, ha én kötök szerződést mondjuk az stúdióval, akkor ő lesz a kifizető, és az ő nevére kell kiállítanom a számlát ugye ?(azt sem tudom, hogy ezt minden egyes megtartott alkalom után kéne?..:/ vagy elég bizonyos időközönként?)

És akkor a stúdiót terhelné a keresetből a különböző adók befizetése is ugye? Viszont ez esetben gondolom ők szablyák meg, hogy mennyiért tarthatom a tornát.


Ha viszont én állítok ki számlát minden egyes emberkének egy alkalom után, akkor nekem kell leadóznom mindent? És akkor kb alig kapnék kézhez valamit?


Köszönöm a válaszokat előre is, és bocsánat az értetlenkedésért! :) (könyvelővel terveztem már megvitatni ezeket, csak gondoltam, jó lenne előtte kicsit tisztában lenni pár dologgal)



2019. okt. 2. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kormànyablak ill a NAV, ahová menned mell, de ilyen szolgáltatást adószámos magánszemélyként nem végezhetsz. Főállásod, ha van, akkor havi 25ezer fizetnivalóval KATA adózást választhatsz, de erős a gyanúm, hogy ez a tevékenység végzettség köteles (kormányablak erről is ad tájékoztatást.


És a “szablyák” az fájt..,

2019. okt. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van-e személyi edző vagy gyógytornász végzettséged? netán bármilyen testnevelési iskolád?

Csak úgy, mert ez jutott eszembe, nem tarthatsz ilyen foglalkozásokat - főleg nem időseknek, akiknél akár az is előfordulhat, hogy egy erősebb terhelésre eltörik a csontjuk.


Ha Te állítasz ki számlát, akkor Neked kell adózni utána: főállásban min. 50 ezret havonta, mellékfoglalkozásban 25 ezret, de ha van főállásod,m akkor a mellékben kevesebb is lehet az adózás - bevétel függő.

2019. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Csak szólok, hogy az idősek tornáztatása az igencsak nagy türelmet, rendkívüli hozzáértést, és végtelen empátiát igényel.


Ha egy könyvelőtől kérsz tanácsot megfelelő óradíjért, jobban jársz.

Előre összeírod, mit nem tudsz, ő felvilágosít. A kérdéseid alapján rád férne egy gyorstalpaló tanfolyam.

2019. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!