Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A székhely és a telephely nem...

A székhely és a telephely nem lehet azonos címen?

Figyelt kérdés
Most szeretném létrehozni a vállalkozásom ügyfélkapun keresztül, de azt írja, hogy a vállalkozás telephelye a székhelytől eltérő helyen, de azonos településen található.
2019. okt. 7. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs külön telephelyed, akkor oda nem is kell semmit sem írni. Székhely és telephely így, ebben a formában nem lehet azonos címen. Ha nem adod meg a telephelyed címén külön, akkor a székhely van és kész. Elég az.
2019. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De itthon dolgoznék, tehát a telephelyem ugyanaz mint a székhelyem.
2019. okt. 7. 10:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ezért nem kell külön telephelyet bejelenteni. Ha nincs megnevezve külön telephely, akkor a székhely a telephely.
2019. okt. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Áh értem. Köszönöm! 🙂
2019. okt. 7. 10:58
 5/10 anonim ***** válasza:
székhely a telephely alapesetben
2019. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Lehet hogy tévedek de ahogyan én látom, nem teljesen fedik a valóságot az adott válaszok.

Attól is függ a dolog, hogy mi a tevékenység amit végzel. Ahogy azt az első is írta elvileg a székhely és a telephely nem lehet ugyan az. Na most ha azt mondjuk, hogy a székhely alap esetben a telephely, akkor valószínűleg nem is kell telephely a tevékenységhez. Némelyik kereskedelmi-ipari tevékenység telephely köteles (ezen belül is telephelyengedély köteles) némelyik nem, ez utóbbinál nem is kell megjelölni, nincs is telephelyed csak székhelyed. Viszont ha van egy adott székhelye a vállalkozásnak ami ugye kötelező, és a tevékenységed telephely köteles akkor kell egy telephelyet feltűntetni a bejelentő nyilatkozatban, ami elvileg nem lehet a székhely.

Ha tévedek elnézést kérek és kérem, hogy javítson ki aki 100%-ra tudja ezt, mert én is most próbálok utána járni ennek a baromságnak.

Egyébként teljesen abszurd a dolog mert ha pl van egy autószervíz a felejtő utca 6.-ban, maga a műhely a székhely de egyben a telephely is ott van...tehát nem állítom hogy értem ezt, de a telephely megfogalmazásában úgy van leírva hogy a székhellyel megegyező településen de más címen van.

2020. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A telephelyengedély csak a nevében telephely. Sarkítva: telephelyengedélyt a székhelyre is kiadnak. Pont az általad említett autószerelős példa tökéletes erre.

A telephelyengedélynek nem az a lényege, hogy egy székhelytől különálló telephelyed legyen, hanem, hogy a munkavégzés helye be legyen jelentve, meglegyenek rá a szükséges engedélyek.

Szóval bocsi, de azt kell mondanom, hogy tévedsz :) És ez 100%, jópár ilyet intéztem már :)

2020. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Abszolút elfogadom ha tutira tudod :) én csak tapogatózok.

Esetleg kérdezhetnék tőled hasonló témával kapcsolatban privátban?

2020. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egyébként ebben a székhely telephely egy címen sztoriban nekem ez az ami érthetetlen.

Szószerint idézem:


Telephely:

A cég telephelye a tevékenység gyakorlásának a cég társasági szerződésében, alapító okiratában, alapszabályában (a továbbiakban együtt: létesítő okiratában) foglalt olyan tartós, önállósult üzleti (üzemi) letelepedéssel járó helye, amely a cég székhelyétől eltérő helyen található.

2020. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Írhatsz nyugodtan, 100%, amiket korábban válaszoltam.

Én is azt mondom, hogy nem lehet székhely és telephely ugyanazon a címen. Olyan esetben nincs telephely, hanem a székhely lát el minden ilyen funkciót.

2020. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!