Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kinek fizessek le? És hogyan?

Kinek fizessek le? És hogyan?

Figyelt kérdés
Az interneten olvastam, hogy Magyarország az egyik legkorruptabb az EU-n belül azonban én ezt nem látom. Szerintetek kit kéne lefizetnem, hogy ebből hasznom származzom? Személyesen a politikusnak kell átadnom a készpénzt?(Azt tudom, hogy a banki utalás, lenyomozható, csekket meg már öreganyám se használ).

2019. okt. 8. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Attol fugg, mivel foglalkozik a vallalkozasod.

Ha pl. uszomedenceket keszitesz, akkor ne a MAV vezerigazgatojat akard lefizetni (bar, ha jol meggondolom, eleg sokmindent meguszott o is... :D

Ha pl. kazanokat gyartasz, akkor ne a stadionepitesi osztalyhoz fordulj (oszinten, ok is eltuzelhetnenek mar onnan)

Szoval, minden attol fugg, mit csinal a vallalkozasod, mit akarsz elerni a lefizetessel, es aszerint keress lefizetheto embereket.

2019. okt. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ismerős nélkül felejtős.
2019. okt. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Kapcsolatok kellenek.


Legyen egy politikus az unokatestvéred, a régi középiskolai haverod, volt kolis szobatársad, szomszédod, közös hobbiból ismerjètek egymást, stb. Ők se bárkit akarnak helyzetbe hozni. Vagy ismerj jól valakit, aki ilyen közel áll egy politikushoz és legyen az az ember a közvetítő köztetek. A lefizetés sosem idegenül megy. Az emberi kapcsolatok itt is nagyon fontosak

2019. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ miről van szó.

Kis ember nyilván nem ér el a politikusig. Döntéshozót kell lefizetni alapvetően, ha meg akarsz nyerni egy üzletet. Ez lehet cégvezető, területi vezető, esetleg önkormányzati képviselő/polgármester ha úgy alakul.

Részleteket kellene tudni

2019. okt. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Garott ***** válasza:
71%

A korrupció nem egy befektetés, hogy befizetsz 20 ezret és visszakapsz 30-at. Hanem hogy amikor orvoshoz kell menned, és azt mondják, hogy csak januárra kapsz időpontot, de adsz neki egy 10-est és máris van novemberre. A korrupció nagyon egyszerűen annyi, hogy ha van egy akadály egy bármilyen folyamatban akkor a szabályokat és a törvényt pénzzel vagy szívességgel kerülöd meg jogtalan előnyhöz jutva. Amire te gondolsz a politikai színtű az már a kérdésedből is látható, hogy jóval a te szinted felett van akár a megértésében, akár a próbálkozási lehetőségében.


Mo-on amúgy egyértelműen a politikán kívűl a bürokráciában van nagy korrupció.

2019. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy korrupt anyagbeszerző sokat tud az ügyeden lendíteni, ha visszaosztasz neki. Csak az a költői kérdés merül fel, hogy az ilyen áron megszerzett pénz később boldogítani fog-e? És hosszú távon fenn tudod-e tartani a rendszered, mert a jattot valamiből ki kell fizetned. Hiszen a vállalkozásból úgy tudsz kivenni pénzt, ha leadózod. Jobb nem belekeveredni.

Ha valamit vagy jobban csinálsz mint a többiek vagy olcsóbban, akkor a nép azt úgyis megveszi és akkor ott a siker.

2019. okt. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha állami alkalmazottat akarsz lefizetni az BTK-s tétel és simán börtönbe kerülhetsz. Ha meg céges embert, akkor az is amúgy. Plusz ha kiderül akkor beperelnek és akár a személyes vagyonod is elúszhat a kártérítés miatt.


Plusz erkölcstelen is. Ne fizess le embereket!

2019. okt. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az ügyeletre mész első körben az ápolónőket kell megkörnyékezni, mivel náluk elülnek a papírjaid és az orvos arról sem fog tudni, hogy te ott vagy.

Nem szimpatikus a képed nekik, akkor úgy jársz mint én, odamentem reggel 6.00-ra és így is csak a 11-edik voltam, rendelés kezdete 7.00 , 39 ember után megérdeklődtem, hogy véletlen nem-e maradtak a papírjaim náluk, levágtak egy nagy őrjöngést, mit képzelek róluk...


4 órával később műszakváltás volt, az új nővérke arról beszélt a kolleginájával, hogy annyira sietett a kávéját sem volt ideje meginni, felajánlottam, hogy hozok neki 1-et az automatából, úgy is oda készültem én is. Majd kávézgatás közben rákérdeztem a papírjaimra és láss csodát ott voltak elásva, kövi körben bevitte +7 ember után sorra kerültem.

6.00-tól 19.10-ig várakoztam, ha nem áldozok be 150Ft-ot másnap ismételhettem volna az egészet!


A műtétemnél egy nővérke keresett nekem időpontot, várakozási idő 10hónap, adtam neki 40e-et, várakozási idő 34nap.

Kórházban b***sztak rámnézni, a jelző gombot meg nem értem el, kaptak egy ajándékcsomagot, ami arra volt elég, hogy napi 2 alkalommal bejöttek és megkérdezték kell-e fájdalomcsillapító, a válasz persze minden esetben IGEN volt.


Közbeszerzésnél 150 000 000Ft volt a határérték, ahol nem volt kötelező kiírni közbeszerzési pályázatot, erre 149 999 999Ft-ért leszerződtek "egy" narancs vezér vejével.

Napelem 1KWp napelem több mint 1mFt-ért, ha rákerestek bőven lehet találni 500e alatti árakat is.


Közbeszerzés úgy kiírva, hogy csak 1 max. 2 cég felel meg neki, de mindkettőnek ugyan az a tulajdonosa.


Haverom napelem értékesítést is végzett a cégében (csődbe ment), társasházak voltak a kiszemeltjei (ezekre voltak EU-s pályázatok), ahol a közös képviselő döntött melyiket válasszák, 200e-800eFt közötti visszaosztást kértek tőle minden KWp után, ráadásul előre.

A 10-15%-os jutalékából ezt nem tudta megfinanszírozni, így annak ellenére, hogy Győr városában 4,5 hónapig egyezkedett a társasházakkal végül 1-etlen üzlet sem köttetett!


------

Kérdező feltehetően te azért nem látod, mert:

a)vak vagy

b)csukott szemmel szemléled a világot

c)túl buta vagy

d)elvakít a narancs tündöklése

e)ezek kombinációja

2019. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!