Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A Bt. Beltagja bűncselekményre...

A Bt. Beltagja bűncselekményre próbál rávenni, zsarolással. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Édesanyám kültagja volt egy Bt-nek, többek között ezt is örököltük a testvéremmel. Belépni semmiképpen sem szándékozunk, az elszámolási jogunkkal szerettünk volna élni. Azonban a hagyatéki eljárás igencsak elhúzódott, én nem is foglalkoztam a Bt-vel, mivel a beltaggal nem ápolunk jó viszonyt. Ő a kültagjának halálát nem jelentette a Cégbíróságon, így ügygondnokot sem kapott, és az örökösök tudta nélkül egy nagyobb összegű hitelt vett fel a Bt-be. Viszont közben eltelt már több is mint 6 hónap, amíg a Bt-nek nem volt kültagja. Most egy visszadátumozott belépési szerződést akar aláíratni velem a beltag, hogy ne töröljék a cégét. Kifizetni nem akar, még a névértéken sem, nemhogy az azzal arányos részt a Bt vagynából. Mellé még fenyegetőzik, öngyilkossággal dobálózik, és követeli, hogy közokiratot hamisítsak. Mit tehetek?
2019. okt. 10. 22:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Feljelented oket kepi es hang anyaggal. Vagy jol megnezik magukat vagy bekem hagynak. De amugy mivel zsarolnak? Nem vagom, mondogatjak, hogy ird ala?
2019. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igazából én ezt érzem zsarolasnak, hogy ha nem teszem meg, o ongyilkos lesz. Es meg mellette nem tul szepen all hozzam, beszel velem stb, felek tole hogy tenyleg tesz magaval vmit, illetve attol is felek h engem vagy a testveremet bantana. Gatlastalan ember.
2019. okt. 10. 23:02
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

'Hát igazából én ezt érzem zsarolasnak, hogy ha nem teszem meg, o ongyilkos lesz.'


Mondd neki, hogy oke, ha igy akarja, legyen. Majd kap szep temetest, ha marad valami a penzbol, amit a bt felszamolasa utan kaptok, ha egyaltalan. Ha nem marad, majd eltemeti az onkormanyzat.


Ilyen emberrel nem szabad semmifele uzletbe belemenni, sem engedni neki, ha szukseges (mert pl. fenyeget, teged vagy a testveredet), fel kell jelenteni.

2019. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előre bocsátom, hogy nem szakmai választ fogok most mondani, csak egy józan paraszti észzel kitaláltat :-)

Nem tudom, hogy lehet-e ilyent, de Ti, mint örökösök talán megtehetitek: egyszerűen bevinném a halotti anyakönyvi kivonatot a cégbíróságnak (vagy elektronikusan beküldeni) vagy besétálnék a NAVhoz és ott bemutatnám.

Innentől fogva az összes felelősség a beltagé, Ti tiszták lennétek.

Semmiképpen ne menjetek bele a belépési szerződésbe, mert a végén még a hitel is a nyakatokba szakad.

2019. okt. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell aláírni. El kell engedni, hogy keressen más palimadarat maga mellé, akit érzelmileg is zsarolhat. Maradjatok tárgyilagosak.


A cégbíróság 12 hónapon belül kötelezni fogja, hogy állítsa helyre a törvényes működés feltételeit, mivel a kültag elhunyt, - ezt tudjátok igazolni, társasági szerződést nem módosítotok, mert belépni a helyére nem kívántok aztán ennyi-. Ha nem teszi, kényszertörlési eljárás alá vonják. A jelenlegi részeteket a Bt-ből meg ezzel párhuzamosan követelhetitek az örökség útján, ha elfogadtátok azt fizetési meghagyással is pl. ha nem akarna kifizetni.


Ti mentesültök ígyis-úgyis, a hitelért meg amúgy is ő felel a teljes vagyonával beltagként az nem érint titeket, pláne hogy most jelen állás szerint kint vagytok elve a Bt-ből, csak az örökségetek köt hozzá vagyoni jogosultsággal.

2019. okt. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Már csak a lényeg maradt el,a cégbíróságon tehettek az elhunyt kültaggal, mint örökösök bejelentést, csatolva a halottit.
2019. okt. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Csak egy belepesi papírt már irtunk, szeptemberi dátummal. Akkor még o is korrektebben viselkedett. Ezt a cegbirosag nem fogadta el, es elvileg az ottani ugyintezo mondta, hogy korabbi datumos kell... Mert Bt eseteben nem 12 hónap, hanem 6 honap utan torlik kultag nelkul. Nos, ennek a Bt-nek mar junius ota nem szabadna mukodnie. Es ezert probalkozik most itt mas dolgokat alairatni, es kozben derult ki a hitel a is. Ezért vagyok mar biztos benne, hogy nem szeretnék semmit alairni neki.

Ha bemegyek a cegbirosagra, es ezeket elmondom, ott meginditanak valamilyen ügyintézést ezzel kapcsolatban? Vagy ha már honapok ota hagyják ot is probalkozni helyrehozni, azt azt jelenti, hogy neki ismerosei vannak ott, es hiaba mennek panaszkodni?

2019. okt. 11. 09:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem haveri alapon működik :-)

Elhavazva lehetnek, cégközlönyben mi jelent meg eddig a cégről?


[link]


Ettől függetlenül bemehetsz és indítsd el nyugodtan, ha nem tették volna meg. De ezt ha jól értettem már megtették, mert épp amiatt pattog, hogy kényszertörlik.

2019. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentés és kész.

Tapasztalat, hogy ha valami hisztérikus p/csa öngyilkossággal fenyegetőzik az úgyse teszi meg. Beszélj egy ügyvéddel mielőbb, a segítségével tedd meg a lépéseket

2019. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha bemegyek a cegbirosagra, es ezeket elmondom, ott meginditanak valamilyen ügyintézést ezzel kapcsolatban?"


Leírtuk, ketten is: beviszed a cégbíróságra a halotti anyakönyvi kivonatot és bemutatod.

Mondjuk az már kicsit gáz, hogy egy belépési papírt aláírtatok már, szerencsére nem fogadták el.

Mit is próbálnak helyre hozni a cégbíróságon?

Semmit. Ha nincs kültag, törölni fogják. Nyilván arra várnak, hogy Ti belépjetek, mivel már egyszer be akartatok. Szóval mindenképpen menjetek be a cégbíróságra és ott intézkedjetek, közöljétek, hogy nem akartok belépni, stb.

2019. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!