Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A webshop-ok honnan szerzik...

A webshop-ok honnan szerzik be termékeiket?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem az ötlet, hogy nyitnék egy kis IT webshop-ot, viszont eddig még soha nem foglalkoztam ilyesmivel (magánvállalkozással). Még van minek utánanéznem, ezért is teszem fel a kérdést, honnan szerzik be a webshopok a termékeiket? Vannak külön ilyennel foglalkozó cégek, vagy esetleg minden egyes terméket a gyártótól szereznek be?

Ha valaki ki tudná fejteni, annak örülnék.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 12. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagykerből szerzik be. Nem árt ha van egy raktárkészleted a népszerű termékekből, hogy gyorsan le tudd szállítani.
2019. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2019. okt. 12. 16:11
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

" nyitnék egy kis IT webshop-ot, viszont eddig még soha nem foglalkoztam ilyesmivel (magánvállalkozással)."


Tisztában vagy a webshop nyitás feltételeivel?

Hogy miket kell mfeltüntetni a honlapon?

ÁSZF, melyben feltüntetni a fizetési, szállítási feltételeket, milyen módon fog fizetni, panaszkezelés, elállási jog, GDPR rendeletnek való megfelelés, tudod-e, hol fogod tárolni az árukészletet, mennyi az egyéni vállalkozás adója havonta, stb (ha nincs heti 36 órát elérő főfoglalkozásod, akkor min. havi 50 ezer ft), ÁFÁS-s vagy nem ÁFÁS leszel, vállalkozóként egyéni vállalkozó leszel vagy egyéni cég, netán BT, KFT, milyen adózási módot választasz: tételes költségelszámolás vagy átalányadózás (KATA), stb.


A webshopoknak elég nagy része külföldről szerzi be az árut és nagyon-nagyon durva árverseny van.

2019. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

#3


szőrszálhasogatás.


adózást elmondja egy könyvelő havi 10e-ért, és akkor már drága könyvelővel van dolgunk.


Aszf-et, GDPR-t meg összerakja egy jogász max 50e-ért. (fog egy sablont ami már meg van neki írva hónapokkal ezelőtt, beleírja a te adataidat azt kalap kabát!) Igen, hiszed vagy sem ez így megy. Nálam is ugyanezt játszották el.



Ha netán nincs benne valami és ezt észreveszi valaki (kutya nem ellenőrzi ezeket) akkor is első esetben figyelmeztetnek és van ~15 napod pótolni!


A legnagyobb probléma itt, hogy IT-s termékeken fika mennyiségű profit.


Ha laptopot akarok venni beütöm az árukeresőbe a típust és ott veszem meg ahol a legolcsóbb! Mindenhol ugyanazt a laptopot kapom, max 5e kevesebb vagy több az ára.


Hol tárolja?


Nos 5 laptop tárolásához nem szükséges egy raktár, elfér a szekrényben. Ha meg 1500 termékkel indul, akkor nem a raktározás lesz a legnagyobb kiadása, hanem a kezdő árukészlet összege.



Egyedi, személyre szabható termékekre kell rányomulni. Például egyedileg gravírozott kutyanyakörv, ami kb 300ft/darabáron lehet beszerezni alibabán, és eladási ára meg 8-10 e is lehet.


Vagy ha annyira IT, akkor szoftverfejlesztés az, amiben milliós pénzek vannak már a kezdetekkor is. De ott is az egyedi igények kielégítésére kell ráállni.

2019. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es, jó, akkor Neked legyen szőrszálhasogatás, mert Te már profi vagy a dologban - szerintem meg csak felhívtam a figyelmét, hogy egy webshop tulajdonosnak vállalkozóként kb. mire kell számítania.


A kutya sem foglakozik vele? :D Oké...

[link]


[link]

2019. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tisztában vagyok vele, hogy nem annyiból áll egy webáruház, hogy egy honlap, és minden magától működik. Ahogy írtam, folyamatosan nézegetek utána, érdeklődöm, stb.

Jelenleg 19 vagyok, iskolába járok, nem szeretnék meggazdagodni belőle. Azért is választottam az IT részleget, mert értek hozzá és érdekel.

2019. okt. 13. 02:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj a "szürkeimport" webshopokkal árban nem fogsz tudni versenyezni.
2019. okt. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!