Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Okosothonok mínusz első...

Okosothonok mínusz első lépése, jól indulok neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kis útbaigazítást szeretnék mint vállalkozó a vállalkozónak.

Már egy ideje tervezem a saját vállalkozást beindítani az okosothonok irányába. Viszont elég tágas ez a fogalom. Abban szeretnék segítséget, vagy tanácsot kérni, hogyha valaki ezt csinálja, mik azok a lépések amik elengedhetetlenek?

A csapatot összeállítottam, 3 szakterületből vagyunk "összegyúrva", erős és gyenge áramos kolléga, Biztonságtechnikus(kamerarendszer), hálózatos (teljes network wifi lan layerstruktúra - networkdesign). A fő terület amiben el szeretnénk kezdeni a stabil network kiépítése, illetve a kamerarendszer ajtó redőny nyitás zárás, távvezérlés. Ha valaki most indítana, vagy olvassa aki már rutinosabb benne, tudnátok tanácsot adni, az elején ezek az irányok jól, rosszak, mivel bővítenétek, vagy mik lennének a tanácsok (nyilván a negatív tanács ellenérvel is nagyon érdekel).


Köszönöm a segítséget és mindenkinek sok sikert!



2019. okt. 14. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Én most nézegetem ezt a témát építtető oldalról.

Szerintem ez amit leírtál édeskevés.

Aki ilyenben gondolkozik annak ezek az alapok, és ott lehet megnyerni a vevőt, ha ehhez hozzá tudsz tenni valami pluszt. Pl. biztonságtechnikai oldalról, távvezérelt riasztó, nyílászárók, közművek, a fűtés, hűtés táv- és automata működtetése, különösen vészhelyzeti események (időjárás, csőtörés, gázkimaradás stb) esetén. Vagy akár egy komplex, több hőforrásos (pl. hőszivattyú + napelem) rendszer dinamikus vezérlése és hasonlók.

2019. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Okosotthonhoz erősen hozzá tartozik az épületgépészet, vezérlés, szabályozástechnika is. Ezek nélkül nem lesz okos otthon!

(Segítő szándékkal írtam a hozzászólást!:) ). Épületgépész tervező vagyok.

2019. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm!

Mind a kettő nagyon építő jellegű komment!


Ha van esetleg valami tanács hogy ezt a tudást hogyan tudom növelni, vevo vagyok ra!

Nekem mernokinformatikus a végzettségem.

2019. okt. 14. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Nincsen senki a csapatodban, aki letudja írni az "Okosothonok" szót???
2019. okt. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azta, magyarfakt megérkezett
2019. okt. 17. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!