Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy saját vállalkozásban...

Ha egy saját vállalkozásban az ember 25 év alatt ott tart, hogy semmi befektetése nincs és ugyanannyit dolgozik mint eddig, ott nincs valami elrontva?

Figyelt kérdés
Apámról van szó, egy bár nem nagy, de az utóbbi években jól menő vállalkozása van, van is igény a termékekre. Igaz, hogy történtek fejlesztések, de mintha találomra lenne minden eldöntve, kifolyik a bevétele, csak nem tudom hova. Rég ott kellene tartania, hogy például ingatlanjai vannak, és azokat kiadva jut a fő bevételhez, de nem, csak szenved. Én bár nem értek mindenhez és összetett dolog az egész, sokkal nyitottabb vagyok az új dolgokra és úgy látom ő sok olyan ésszerűtlen döntést hoz, ami egyszerűen felfoghatatlan.
2019. okt. 15. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Ne üsd bele az orrod a nagyok dolgába.
2019. okt. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Amíg nm vagy benne, addig nem fogod tudni az okokat. Lehet hogy nagyságrendileg jobban menedzseli a dolgait, mint azt Te kívülről látod. Ha 25 éve van a piacon, akkor túlélt olyan élethelyzeteket már, amit más nem és mégsem számolódott fel. Az, hogy másba fektet és más irányba fejleszt ( amit jó eséllyel nem fogsz látni összesítve ) még nem feltételen lesz rossz eredményt az ingatlanhoz képest. Neked más az értékrended mint az övé. Lehet hogy neki meg az éves bevétele nő folyamatosan, a stagnáló vagy épp alig hozó kiadom az ingatlant mindig ugyanannyiért, miközben az" értéktartás miatti kiadásaim csak nőnek vele " címszó helyett. Vagy épp elhivatott azután amit csinál, és ez látszik is a termékén meg a szolgáltatásán, így a keresleti igény megvan ami eltartja a vállalkozást is, és van némi likvid tőkéje a bevételből amit ilyen gyors döntési helyzetben be tud fektetni, mint amiket mondasz egy kevésbé likvid tőkét igénylő ingatlan helyett, aminél így az ammortizációs érték is felvehet nagyobb értéket a bevételtől a kiadási oldalon, ha csak úgy gondolod, hátradől és csak a bevételt kéne számolgatnia :-)
2019. okt. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Nincs
2019. okt. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jöhet a cégnév, persze csak akkor, ha nem megint a BalázskaBT-ről van szó :)
2019. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

1.- 25 éve vállalkozó, ez bizony sok mindent elmond - ahogy írta Bak Norbi is, ez idő alatt túlélt válságot, s olyan dolgokat, amibe más már rég becsődölt - ez bizony nagy pozitívum

2.- "Igaz, hogy történtek fejlesztések," - nagyon sok vállalkozónak nincs is pénze fejlesztésre

3. "Rég ott kellene tartania, hogy például ingatlanjai vannak, és azokat kiadva jut a fő bevételhez," - ezt csak Te látod így, lehet, Ő másfelé fejleszt.


"Én bár nem értek mindenhez" - no igen, ez azért hátrány

"és összetett dolog az egész, sokkal nyitottabb vagyok az új dolgokra"- lehet... Csak tudod, nyitottan is neki lehet vágtázni a falnak, amitől aztán becsődöl a vállalkozás - lásd Thomas Cook utazási iroda


"és úgy látom ő sok olyan ésszerűtlen döntést hoz, ami egyszerűen felfoghatatlan." - SZÁMODRA. Menj oda hozzá, kérdezd meg, miért csinálja így - lehet, akkor jobban megérted.


Végezetül nem utolsó szempont, hogy ez a vállalkozás az elmúlt 25 évben ELTARTOTTA A CSALÁDODAT !!! (ha már nem látod, hova folyik el a bevétel) - ami szintén nem egy utolsó szempont.


Nem tudom, hány éves vagy, de ha 18 felett, akkor kezdj bele Te is egy vállalkozásba és majd meglátod, hogy nem feltétlenül olyan könnyű azt 25 évig csinálni, hamar be lehet csődölni vele, ha rossz döntéseket hoz az ember.

2019. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

Egyszerű! Csinálj egyet és csináld jobban! Mutasd meg!


Bár 3 éve vagyok csak vállalkozó, de tudom, mit él át apád. Kívülről mindenkinek nagy a szája, és pontosan tudja, mit-hogy kellene csinálni.


Javaslom, ne csak ítélkezz, bizonyíts! Nulláról!

2019. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hadd tudjam jobban én hogy mik a hibák, aki dolgozik is a vállalkozásban.
2019. okt. 15. 13:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Még a vállalkozás nevét sem tudja, ami azért elég durva!
2019. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

"A kérdező kommentje:

Hadd tudjam jobban én hogy mik a hibák, aki dolgozik is a vállalkozásban."



Akkor mi a búbánatnak írtad ki a kérdést?

Akkor tudod a hibákat és kész.

Helyeseljünk? Igen, apád, nem ért semmihez,, stb.


áruld már el, légyszi, hány éves vagy és mióta dolgozol a vállalkozásban?

miből gondolod, hogy az lenne a helyes irány, amit Te gondolsz?

Ja, és ha Te úgy látod, hogy ingatlant kéne venni, akkor VEGYÉL és add ki. (bár megjegyzem, elég nagy hülyeség lenne akkor ingatlant venni, amikor így felmentek az árak).

2019. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A padláson készpénzben tartani a vagyont okosabb ötlet?
2019. okt. 15. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!