Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kik dolgozhatnak büfékocsin?

Galkon kérdése:

Kik dolgozhatnak büfékocsin?

Figyelt kérdés
Én, aki a büfékocsi tulajdonosa vagyok, milyen módon dolgozhatom, nem szakirányú végzettséggel? (ha ez egyáltalán lehetséges) Pl. Ha a családomban van vendéglátó és üzletvezető végzettségű személy és őt bejelentem, mint ott dolgozó személy, mellette lehetek kisegítő? Úgy képzelném el, hogy ő kezeli a kasszát én pedig össze állítanám a megrendeléseket. Van ilyenre lehetőségem?
2019. okt. 16. 00:40
 1/6 Bak Norbert ***** válasza:
92%
Van. Meg akár a bufekocsi és a bázis telephely között is rohangálhatsz hutolancor biztosítva, mert az is kelleni fog hozzá , ha helyben összeállított kajákról van szó benne, meg ugy alapjába véve a kocsihoz is kell. Emiatt is jó, ha van szakírányú végzettségű alkalmazott vagy társ a vállalkozásban.
2019. okt. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Pontosítok picit, ha például lángost akarunk árusítani van olyanra lehetőségem, hogy szakirányú végzettség hiányában én sütöm a lángost és a családtagom, aki vendéglátó az a kasszát kezeli?!
2019. okt. 16. 04:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj! A szabály úgy mondja, hogy bármilyen munkafázist csinálhatsz a lángossütödében. A cégtulaj viszont csak szakképesítéssel rendelkező személy lehet, az alkalmazotti státusz ezesetben bármilyen végzettséggel betölthető.
2019. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bak Norbert ***** válasza:
65%

Melyik szabaly mondja igy? 😊Alkalmazott is lehet képesített nem szukseges sem a társas vallalkozas tagjának sem az ev.nek annak lennie.


Pontositva a választ milyen mumkafazist es higy tervezel megvalósítani a bufekocsiban?( gondolom ugy kepzeled el hogy csak ott vagytok ketten és kész egyik kasszázik, masik süt ,se bàzistelephely se semmi..)

2019. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tömören annyi lenne az egész történet, hogy én raknám bele a pénzt (büfékocsi,árú,egyéb költségek). Nem fix helyen, hanem rendezvényről rendezvényre járni, szezonálisan. Nekem nincs szakirányú végzettségem, de egy lángost a hülye is el tud készíteni... Én gondolom nem árúsíthatom, de el készíthetem?! Édesanyám aki vendéglátós és üzletvezető képesítéssel már árulhatna nekem. Nem tudom, hogy számít e, de ő nyugdíjas. Később kitanulnám a szakmát amivel már én is árusíthatok, de előbb még kellene állapítani, hogy, hogy éri meg nekem!?
2019. okt. 16. 16:35
 6/6 Bak Norbert ***** válasza:
50%

Előbb nézz utána a feltételeknek.

Pl. nebih kulon engedely. A bazis telephelytol max 40 kmen belul vagy megyen belül engednek árusítani , hatterkoyha, kocsi bazis telephelyere vonatkozo eloirasoknak megfelelés. Iden pl. Heves megyében nekem már felvetették hogy a kstkannas mobil vizrendszert sem fogadják el csak ha van közvetlen halozatea csatlakoztathato vizredszer is beepitve a kocsiba. De pl. a többi piaci arust, pl. làngosost meg ki sem engedik bufekocsizni mert pl helyben is csak időben elhatárolva történik az előkészítés, dagasztás és addig árulhatnak amig az tart, stb. Emiatt is kérdezem, mert ez nem az otthon jol megy akkor bufekocsiba is meg tudom csinálni eset.


Ettől ehhez több kell és minimum egy olyan bázis telephely ahol adva van a megfelelő hatterkonyha és a hűtőlànc elve biztosított a büfékocsiig , az ételmaradékjoz hűtött helyen a gyűjtő edény, bőolajos sütéshez a hasznaltolajhoz 60 literes hordók szallitashoz a hordó elkülönitve kanna mosó, automosàsi lehetőség stb. ami ráadásul nem közvetlen lakóingatlan is egyben. Ezt érdemesebb átszámolni inkabb hogy megéri e? ( kiépíteni bérelni, engedelyeztetni a két objektumot stb)


A személyi feltetelek adottak elég ha az alkalmazottadnak van vegzettsege nem nézik ki mit csinál azon belül. Olyan meg végképp nincs, hogy a cégtulajnak kell képesítés.

2019. okt. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!