Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyen hozzáállással vállalkozá...

Ilyen hozzáállással vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Főállása mellett délutánonként műkörmözik.


Egy olyan családban nőtt fel ahol a szüleinek dolgozzák a napi 8 órát és ez nekik bőven elég.

Nagyon egyszerű emberek már már igénytelenek egy kicsit.

Barátnőm sem ezt a példát látta hogy hajtsunk hogy minél többünk legyen. Munka után kényelmesen el tévéznek nyomkodják a telefont. Eljutottunk odáig hogy valamelyik munkáját választania kell.

Viszont én tartok attól hogy ha a vállalkozását választja az valóban működni fog-e.


Szóval egy példa:


Tudja hogy sok dolga van mégis 8:00 kor felkelt utána még egy kicsit visszafeküdt. De tudja hogy lehet ma még segítenie is kellene a szüleimnek és még a körmözés kapcsán is van mit csinálnia. Mindig panaszkodik hogy nincs ideje a mintákat kifesteni, Főleg most hogy itthon van ideje lenne rá.

Én ezt úgy oldottam volna meg hogy felkelek előbb elkezdek festegetni utána pedig ha telefonálnak akkor tudok még segíteni is és az én munkám is halad.


Úgy látom hogy nagyon kényelmes és nem rugalmas és pont azért tartok attól hogy otthagyja inkább a főállását..


2019. okt. 16. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Ez számodra miért jelentene problémát?
2019. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne gond, hogy a szülőknek elég a napi 8 óra munka? Ez a normális. Ha ebből megélnek, minek töltsék az egész napot munkával?

Mi gond lenne a lány hozzáállásával, ha most is főállás mellett délutánonként még dolgozik, körmözik?

Szerintem ne szólj bele, főleg úgy, hogy nincs is igazad.

2019. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Ki vagy te ebben a történetben?

Mindenki azt dolgozza, olyan időbeosztásban amit és ahogy akarja. Neked ehhez mi közöd van?

2019. okt. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól értem, akkor jelenleg még dolgozik főállásban és mellette délután, este körmözik.


Tehát ma valószínűleg szabadnapja van, miért olyan nagy baj, ha pihen és nem dolgozik, nem segít a te szüleidnek? Ő nem pihenhet semmit? Örülj neki, hogy van másodállása és dolgozni akar.


A másik, pedig az, hogy akkor érdemes a körmözést választani és otthagyni a főállást, ha egyértelműen megéri, van kialakult vendégköre és érdeklődők.

2019. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

"Barátnőm sem ezt a példát látta hogy hajtsunk hogy minél többünk legyen."


Ehhez képest két állásban tolja egész héten.


"Én ezt úgy oldottam volna meg hogy felkelek előbb elkezdek festegetni utána pedig ha telefonálnak akkor tudok még segíteni is és az én munkám is halad."


Te mivel is foglalkozol konkrétan?

2019. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Vendégköre van és érdeklődő is akit nem tud vállalni mert nincs ideje rá.

Én is két helyen dolgozok, nappal egy üzletben éjjel rakodó vagyok 4órában.


Szülei nem nagyon állnak jól anyagilag..minden jó úgy ahogy van..

2019. okt. 16. 10:29
 7/14 A kérdező kommentje:
Attól tartok hogy ha a "maga ura" lesz akkor sokkal lazábbra veszi. Most h van munkahelye oda be kell menni ha van kedve ha nincs..sajátnál könnyebben lazábbra veszik és mondják majd holnap többet csinálok meg..
2019. okt. 16. 10:32
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Komolytalan ember meg az egész család az.

8kor kel aztán visszafekszik,inkább akkor is vállalna embert reggel ha tud.

Sikeres emberek vállalkozók már 5,6-kor is felkelnek és napjukat összerakják.

Igazad van aggódsz tipikus átlag sajnos a barátnőd,fejlődnie kellene fejben de sürgősen,mindsetben,aztán ha kialakult mit is akar utána vàgjon bele,szépen megtervezve,szisztematikusan.

2019. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

"Komolytalan ember meg az egész család az."


Ítélkeztél egy vadidegen ember 3 szubjektív mondata alapján egy ismeretlen család felett. Milyen ember tesz ilyet?


Kérdező: dolgozz és foglalkozz a magad dolgával!

2019. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

9-es tapasztalatból mondom.

Rengeteg sikeres embert ismerek mind korán kel meg dolgozik mint egy veszett,valamikor este 9-kor végeznek.

A sikertelen emberek meg döglenek alszanak állandóan.


Mondom ez tapasztalat.

2019. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!