Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás kiváltásáho...

Egyéni vállalkozás kiváltásához segítséget kaphatok?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: KATA-s egyéni vállalkozásban gondolkodom, de teljesen kezdő lévén még csak havi 18.000.- Ft bruttó jövedelmem lesz. (Ezt nem tudom meddig)a KATA-s vállalkozónak pedig 50.000.- a járulékbefizetési kötelezettsége pótolni nem tudom mivel beteg családtagot ápolok itthon ezért jövedelmem 32.000.- Ft


Ha kiváltok egy egyéni vállalkozást simán mennyit kellene befizetnem járulékokra és SZJA-ra? A jövedelmem 18.000.- Ft-ból?


Járható út ha sima egyéni vállalkozást indítok, majd amikor már kicsit jobban megy át tudok térni KATA-s vállalkozásra?


A vállalkozás működtetéséhez sok elszámolható benzinköltség keletkezik, illetve számítógépes program bérlésére is szükség lesz. Alanyi mentességet választanék, hogy ne legyek ÁFA körben. Melyik vállalkozási forma jöhetne szóba?



2019. okt. 16. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

ezt ne itt, keress fel egy könyvelőt!

De az tuti, hogy havi 18000-re épeszű ember nem alapít vállalkozást


mi a tevékenységi kör?

2019. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is állítom, hogy normális vagyok! :)
2019. okt. 16. 19:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Könyvelő 15.000.- forintot kér a tanácsadásra a jövedelmem pedig 32.000.- Ft.
2019. okt. 16. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

akkor NAV és a kormányhivatal ingyen tanácsot ad

de 18000-ért???? ennek semmi értelme, ha 15000-t nem tudsz kifizetni a könyvelőnek

2019. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!