Galkon kérdése:

Saját vállalkozás?

Figyelt kérdés

Először is, Szezonális vándorló büfét szeretnék működtetni, nekem nincs szakirányú végzettségem, de a családomban (édesanyám) van, akinek vendélglátó és üzletvezető képesítése van. Hogy tudom az ő szakmai tudását és az én ötleteimet egyé gyúrni.

Hogy építsem fel a válalkozást? Mik az első lépések?

Én is szeretnék a büfében dolgzni (szakképzettség nélkül). Kinek a nevén kell, hogy fusson a vállalkozás? Én lennék a büfé tulajdonosa, én teremteném elő az anyagi költségeket.Ki, hogy kezdene neki? Nem tudom mennyire számít, de édesanyám nyugdíjas. Ez előny vagy hátrány?


2019. okt. 16. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Az a legjobb, ha édesanyád nyugdíjas. Tiéd lesz a vállalkozás, édesanyád meg alkalmazott, csak 15% adó van a béréből semmi más. Te is dolgozhatsz a büfében így.


Először is csinálj üzleti tervet. Dolgozd ki az ötletet, részletesen írd fel a költségeket (büfébe berendezések, engedélyek, haccp, könyvelő, kezdő anyagkészlet, adók, járulékok, stb.). Kell báziskonyha is.


Ha ezek megvannak, készíts árazási stratégiát. Egy kis önköltségszámítás. Legyél tisztában az áfával, mikor 5, 18, 27%, mire kell turozmusfejlesztési hozzájárulás, stb. Rengeteg minden van.


De nemsokára jön majd a valaki, aki biztosan mindent részletesen le fog írni és kijavítja a hibáimat.

2019. okt. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre, köszönöm a hasznos hozzászólást!
2019. okt. 17. 04:55
 3/6 Bak Norbert ***** válasza:
100%

Ahogy a masik kérdésednél is írtam.

Elso körben Nebih külön engedély keretfeltetel rendszer megismerése. Mar ok is vállalják 15-20.000-ert hogy reszletesen leirjak mit hogy kötelező ehhez kialakítanod a kocsiban es a telephelyen.


Utána üzleti tervezés, hogy egyaltalan megéri- e es ha nem akkor újratervezés pl.


àfakörö szja szerinti adózással Te jarsz jobban vagy a nyugdijas családtag.

(Magas összegű beruhazasok miatt kobb e az áfa, Elàbé szinthez jobb e az szja szerinti adózás, adókedvezmények lehetősége, biztositotti jogviszonyok lehetősége, támogatott munkaerő, ha eleve van alaptoked amelle önfoglalkoztató válással pl. pont a bufekocsi telephely berendezések emgedelyek stb lehetnek meg bevetelben vissza nem térítendő támogatással gyakorlatilag ingyen 2 millióból, egyéb lehetőségek, pl. önkormányzati ingatlan hatterkonyhanak, szekhelynek van e 20 kmen belül szabad vallalkozasi zonas település, stb)


Utána haccp tanacsado telephely +bufekocsi engedélyeztetés , ragcsaloirtas, vizminta , e.ü. kiskönyv , antsz biztonsagi adatlap bejelentés kemiai kockázatbecslés


Mivel alkalmazott is lesz igy érintésvédelem ,tűzvédelem , képzési amyag, munkahelyi kockazat értékelés mentolada utanvilagito táblák, tuzolto készülékek hitelesítése.


Hasznalt olajra etelmaradekra vezelyes hulladék szállítási szerződés.


A vándorlásaidat a Nebih kulon engedelye fogja meghatarozni hogy egyaltalan meddig vándorolhatsz kmben vagy pl. megye határon belül, de ehhez pl milyen felszereleseid lesznek a tejtermekek hűtve szállítására, ( thermobox vagy hutos autó) stb. És a helyi szervezők pl rendezvenyre hogy beengednek e egyáltalán az arculati megjelenéseddel és az engedélyeiddel , vagy épp referenciáiddal ?


Ezt is az üzleti tervben a piackutatas soran előbb jard ki , keszits egy tervezett rendezvénynaptárt vedd fel a szervezőkkel , helyi jegyzőkkel a kapcsolatot, szamolj a napi iparűzési adókkal stb.


Utána már csak az onkormanyzati bejelentés gpes mobil pénztárgép valtozo telephelyre történő bejelentése és beüzemelése marad a Nav felé, Alkalmazott bejelentése.

3000 Ftos okmànybelyeggel vásárlók könyvével szekhely szeribti bejekentes bejekebtjezes iparuzes alá, illetve majd egyesével napi iparűzési ado alá bejelentkezes az egyes telepuleseken ahol árulsz, azokra a napokra.

2019. okt. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyire precízen elmagyarázta, azt pedig külön köszönöm, hogy mind a két kérdésemre választ adott. Eléggé bonyolultnak tűnik, de lépésről lépésre megcsinálható. Úgy gondolom megéri belekezdeni, mivel Ön is csinálja. Régóta látom a hozzáértő, hozzászólásait mások kérdéseinél is. Ez a tél a felkészülésről szól majd.
2019. okt. 17. 16:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan ;)
2019. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bak Norbert ***** válasza:
62%

Attól mert van akinek megy még ne legyen biztos a siker :-)


Rengeteg dologtól függ, hogy eredményes lesz-e a vége és igen elég összetett dolog, pl ami kimaradt, hogy 5% áfához már a fő tevékenységi kör is mérvadó lehet, és sok múlhat rajta. De akár lehet stabil működésű is és jól fejlődő is igen ugyanúgy mint sokadik csődbe jutó.

2019. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!