Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen webáruházat érdemes...

Milyen webáruházat érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Szerintetek manapság milyen webáruház az ami hosszútávon müködhet? Milyen terméket áruljunk? Nem a meggazdagodás a cél, csak a megélés (más munka mellett).

Személy szerint egy minőségi vegyes sport boltra gondoltam (lovassport, úszás, futás, foci stb) nem dechatlon minőségben, annál kicsit márkásabb termékekkel. Nem tudom mennyire életképes, lótartóként tudom hogy egy aktív lovasnak és egy egyszeri igényesen tartott lónak kb havonta kell valami, szerény kis fizetésemből minden hónapban megy el erre arra mert szakad, elfogy, elhasználódik, a gazdagabbak meg előszerettel cserélik gyakran felszereléseiket divatból. Más sportoknál annyira nem ismerem a fogyasztói szokásokat.


Előre is köszönöm a segitő válaszokat!



2019. okt. 20. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Pozicionálásként tökéletes a lovasfelszerelés, tovább is lehet bontani mint díjugratás, díjlovaglás. Megnéztem fizetett hirdetésként is célozható a közönség.


Egyedi személyre/adott lóra szabott termékekre kell rámenni. Azokra lehet brutális profitit tenni.


Van hozzá hazai nagyker is, szóval a termékbeszerzés sem lenne különösebb probléma.


El kell felejteni a vegyes dolgokat, csak 1 kihegyezett témára kell koncentrálni. Mi a lovasok legnagyobb problémája, amit meg tudsz oldani jobban mint a konkurencia?


Pozicionálás az első lépés.

2019. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld pacsi :).

Igen a bőrfelszereléseknél gondolkoztam az egyénre szabásra, pl a Kovács lovas is ezt csinálja a bőröcz cuccaiknál. Meg kötőfékben, kantárban is lehet mondjuk névreszóló varriációkat csinálni, esetleg külön kantár részeket árulni hogy a vevő állitsa össze a neki tetszőt. Van tervem a használt nyereg részre is, hisz a sokan nem engedhetjük meg a minőségi nyergeket új áron magunknak viszont egy új ganyi áráért már kapunk egy használt de jó állapotú márkás darabot.


Egyenlőre még csak rakom össze a dolgokat a fejemben, piackutatás, vállalkozási adózási alapok, beszerzés, marketing stb.

2019. okt. 20. 13:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Amit látok hogy általában megoszlanak a webáruházak van a prémium kategóriás, a középkategória és az olcsó, silány minőséget áruló. Az lenne a célom hogy a felső és a középkategóriát célozzam, nagy választékkal akár minimálisan olcsóbban (ha ez az én bevételi igényeimnek megfelel) mint a konkurencia. Sokszor járok úgy nagybevásárlásnál ha rendelek hogy akár 3,4 különböző helyről: xy nagy a nyeregali választék jó az ár érték arány viszont nem árul kk pataolajat ---> aki viszont árul ott meg nincs számomra megfelelő alátét stb. Ezt a problémát másoktól is hallottam már ezért erre is ráfeküdnék, főként a középosztályt céloznám de forgalmaznák kisebb választékban viszont a legnépszerűbb prémium árut is. Illetve a nyereg eladás amire még nincs kifejezett üzleti tervem, mivel ott magánszemélyektől tudnám beszerezni az árut és minimum felkell tömetni illetve felrántószíjakat cseréltetni bőrössel hogy értékesíthető legyen a nyereg. Ezt még kidolgozom, körbeérdeklödőm.
2019. okt. 20. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lótartóként te tudod, hogy mennyire van kereslet ezekre és mennyire veszik inkább az emberek a decathlonos vagy más cuccokat. Ha lovas ismerőseidet és lovas ismeretleneket megkérdezve úgy gondolod, hogy lenne rá kereslet, akkor hajrá.

De azt is vedd figyelembe, hogy a konkurenciának esetleg van raktárkészlete, vagy gyorsabban tud szállítani, megvannak a kapcsolatai, stabil, megbízható beszerzési forrásai. Azt is tudd meg, hogy ha te 0 vagy minimális árukészlettel és hosszú szállítási idővel kezdenél bele, akkor inkább várnának az emberek vagy beszereznék hamarabb máshonnan ami kell nekik.

2019. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit nem tud beszerezni, vagy bonyolult, nagy (nyereg) azt el kell felejteni. Foglalkozik azzal majd akkor ha már megy az üzlet.


A névre szóló kantár, kötőfék már egy jó kiindulási alap. Elég pár termék, kicsi, könnyen szállítható.


Noname termékeket árulj és érdemes a kezdetektől fogva saját márkát építeni, saját fantázianév alatt.


Már meglévő márkás termékek viszonteladásánál észnél kell lenni, + az már be van árazva, amit ismernek, nem fognak érte többet fizetni.


Ismerősök véleményére nem adunk. Olcsón lehet weboldalt összedobni erre a célra és pár tízezer forintot rákölteni a tesztelésre éles piacon. Ha van vásárló, lehet terméket beszerezni.

2019. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!