Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozáshoz kell...

Egyéni vállalkozáshoz kell lakcím?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg külföldön élő kettős állampolgár vagyok, viszont Mo.-on vagyok kollégista, így azt beírhatom ideiglenes lakcímként a lakcímkártyámba.

Az lenne a kérdésem, hogy ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni Mo.-n, akkor ahhoz nekem pontosan mi kellene? Van TAJ számom, a székhelyet úgygondoltam székhelyszolgáltatással meg tudnám oldani, amíg esetlegesen nincs annyi bevétel, hogy valami helységet megengedhessek magamnak, viszont azt olvastam, hogy kell Mo.-i állandó lakcím.

Néhol olvastam ellentmondásokat és annyit kérdeznék még, hogy kell-e állandó lakcím, megoldható-e ideiglenessel, vagy nem kell egyáltalán?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 27. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1819-es telefonszámon megmondják
2019. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell. Székhely szükséges, illetve kérésre igazolnod kell, hogy a székhelyként megjelölt ingatlan használatára jogosult vagy. A székhely-szolgáltatás ezt történetesen lefedi, viszont sokan közülük nem állnak szóba veled, ha nem egy meglevő vállalkozással állítasz be hozzájuk (amit székhely nélkül nem indíthatsz).


Bizonyos szolgáltatók esetleg előállhatnak azzal, hogy előbb jegyezd be a vállalkozást az ő címűkkel, és utána hajlandóak veled foglalkozni. Nagyon fontos, hogy ilyen esetben azonnal fordulj sarkon, és keress mást! Ez ugyanis nem csak illegális, de ráadásul ha úgy kell velük tárgyalnod, hogy a vállalkozásod már be van hozzájuk jegyezve, akkor olyan csomagot vetetnek meg veled, amilyet csak akarnak, nincs lehetőséged mérlegelni, hogy neked megéri-e. Nem azt mondom, hogy feltétlenül így is lesz, de jobb a békesség (és illegálisnak attól még illegális).


Ha még aktuális, és szeretnéd, referálhatlak a székhely-szolgáltatómnak, ők megbízhatóak és segítőkészek.


A teljesség kedvéért: a "2009. évi CXV. törvény

az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről, 11. § (1) a)" szerint "az egyéni vállalkozók nyilvántartásában rögzíti: ... az egyéni vállalkozó természetes személyazonosító adatait, lakcímét, állampolgárságát". Látható, hogy külföldi állampolgár, külföldi lakcímmel is lehet Magyarországon egyéni vállalkozó; vagyis nem kell magyar lakcím.

2020. jan. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Második válaszoló. Engem érdekelne a szekhelyszolgaltatas. Tudnál konkrétabb infót adni?
2023. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

@3: Van egy pár opció. Céghmester, Logosz, Brandco, miegymás. Első körben legalább egy éves szerződést ír elő a törvény. Meg kell venni a szolgáltatást, adnak egy befogadó nyilatkozatot, és azzal már be lehet jegyezni a vállalkozást.

Hívd fel őket, és elmondják, mi az aktuális ügymenet, milyen árakkal dolgoznak, stb.

2023. febr. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!