Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most nyitottam üzletet....

Most nyitottam üzletet. Bevasaroltam h az üzletem fel legyen töltve áruval. Ki szeretném fizetni deazt mondták nem fizethetek kpban. Mitcsinaljak? Utalás drága. Mi ez abutasag h 2 milliónál menjek bankba?

Figyelt kérdés
2019. okt. 28. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Erre van törvény ? Esetleg kitér a részletes szerződés ? A jogviszonyt tisztázd és a megállapodást .
2019. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
2 milliót akarsz kp-ban fizetni? te tényleg meg vagy huzatva
2019. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Több ok is lehet, hogy nem akarják a kp-t. Lehet, hogy ők törekednek arra, hogy minél kevesebb kp-val kelljen szórakozniuk, lehet az az üzleti politikájuk ebbe az irányba mutat. Az is lehet, hogy a pénzkezelési szabályzatukban hoztak erre vonatkozó rendelkezést.


De az is lehet, hogy csak simán nem akarják kísérteni a sorsot, mivel adóalanyok között be kell jelenteni a navhoz a 1,5 millió feletti kp mozgást.


Köztes megoldás lehet, hogy besétálsz a bankjába és ráfizeted a számlájára. Neked így ingyen lesz, kp-val fizettél, és még jelentési kötelezettségük sincs.

2019. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Azért legközelebb, amikor üzleti tervet készítesz, igazán számolhatnál a banki költségekkel.
2019. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bak Norbert ***** válasza:
59%
Attól függ milyen üzlet. Van amit jogszabály ír elő, hogy csak utalással vagy bankkártyás fizetéssel vásárolhatsz.
2019. okt. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bak Norbert ***** válasza:
61%

Ilyen pl. ha mindkét fél pénzforgalmi számlára kötelezett , pl. ha Te mint beszerző és az eladó is áfakörös akkor másfél millió felett kötelezően csak utalással teljesíthető a számla.


Ettől eltérően akár 5.000 Ft-ot is utalással kell teljesíteni, ha alkoholt szerzel be viszonteladásra.


Illetve lehetnek a szerződésben foglalt feltételek is, hogy X napos halasztott idejű átutalással fizeted a beszerzett árut, mert visszáruzhatsz pl. amit levonnak majd utólag.

2019. okt. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Rosszul tidod norbi. Másfél millió felett is mehet a kp, nincs összeghatár, csak jelenteni kell a navnak, ha nem pénzintézeten keresztül áegy.
2019. okt. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bak Norbert ***** válasza:
57%

Az lehet. Rendszerint szállítóra kapom az áru zömét és nem rendelek ekkora mennyiséget.


Az alkohol ettől függetlenül csak átutalásos lehet értékhatártól függetlenül.

2019. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem is állítottam ilyet. Csak a pénzforgalmis állításodra mondtam, hogy nem igaz, jelenteni kell a 40-en és már mehet is.
2019. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!