Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van lehetőség rá, hogy kamaszk...

Legyenszépnapod! kérdése:

Van lehetőség rá, hogy kamaszként baby sitterkedjek?

Figyelt kérdés

Pest megyében lakom, azon belül is Vác mellett és nagyon szeretem a gyerekeket, nyaranta sokat önkénteskedem gyerektáborokban és a legtöbbek szerint van hozzá érzékem, de a legtöbben csak 18 év felett alkalmaznak babysittert.


Tudtok egy helyet, ahol esetleg reklámozhatnám magam, vagy szerezhetnék ilyen típusú munkát?

Természetesen olcsóbban mint a hivatásos baby sitterek.


Előre is köszi


16/L (ja és légyszi ne gyertek azzal hogy 16 évesen még ne akarjak ilyet csinálni)



2019. okt. 30. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek, 2 gyerek anyukájaként. Nem bíznám rád őket, mert te magad is gyerek vagy és úgy vélem, hogy a probléma nem akkor van, amikor játszani kell velük, meg amikor cukik. Hanem akkor, amikor baj van. Ahhoz felnőtt lét, felelősségvállalás és tapasztalat kell. Ez ennyi. Akár akarod hallani, akár nem, ne akarj ilyet csinálni!
2019. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
16 éves gyerekre bízni gyereket bűncselekmény. Épeszű ember, nem követ el ilyen ostobaságot. Várj 2 évet, és 18 évesen legálisan babysitterkedhetsz.
2019. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem mellesleg, NAV bácsi nem szereti az illegális, adózatlan munkát
2019. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Engem nem érdekel a NAV, sem az, hogy 18 évesen számonkérhető. 18 évesen se alkalmaznám. Nem változtat a véleményemen, hogy tapasztalatlanul gyereket senkire nem bízok rá. Elvárjuk, hogy a fogorvosnak legyen szakismerete, a taxisnak jogosítványa, a tanárnak diplomája, de nem várunk el semmilyen ismeretet attól, akire a gyerekünk életét rábízzuk, amikor nem vagyunk jelen??? Nem kell hülyének nézni a szülőt! 18 évesen csak mert könnyű melónak tűnik legózni a szőnyegen, attól ez még nem egy könnyű munka és életek múlhatnak azon, hogy tudja-e a gyerekre vigyázó FELNŐTT, hogy mit is csinál valójában!
2019. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hírnök ***** válasza:
44%

baby sitter - gyerek smasszőr ? :)


babysitter -egybe!

2019. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

"ja és légyszi ne gyertek azzal hogy 16 évesen még ne akarjak ilyet csinálni"


De még is jövök. Most gondolj már bele, normális felelősségteljes szülő nem bízza a gyerekét egy kamasz lányra.


Ha a gyerek lenyel valami kis darab játékot és fuldoklik tőle, tudni fogod hogy mit kezdj vele? Vagy ott fog helyben megfulladni?

2019. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van benne igazság, de asszem részleteznem kellett volna miket csináltam a gyerektáborokban


Amùgy nyilván nem a kicsi babákra vigyáznék meg a három évesekre

Tisztában vagyok a korlátaimmal...

2019. okt. 30. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Én Kanadában élek, eléggé gyerekbarát ország, de itt már 14 éves kortól babysitterkednek fiatalok, megfelelő tanfolyam elvégzése után.
2019. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, azóta már nagykorú is lettél, de hátha másnak hasznos az infó.

Csomó oviban volt/van (nyilván nem most, hogy be voltak zárva) lehetőség az érettségihez kötelező 50 óra önkéntes munkát ledolgozni. Nyilván fizetés nem jár érte, hiszen önkéntes meló, de aki szereti a gyerekeket és szeretne tapasztalatot szerezni ilyen téren, annak szerintem ez egy tök jó opció.

Egyébként 18 évesen sem lehet csak úgy bébiszitterkedni. Hivatalosan akkor is kell egyéni vállalkozói hozzá és adózol utána.

Kérdező, ha még mindig tervben van ez, nem árt, ha elvégzel legalább egy elsősegélynyújtó tanfolyamot. Én legalábbis pl biztos jobban megbíznék benned, ha tudnád, mit kell tenned vészhelyzetben.

2021. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!