Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Csak bankkártyás fizetés...

Csak bankkártyás fizetés lehet egy üzletben?

Figyelt kérdés
Vagy törvényileg kötelező a készpénzhasználat ha üzlethelyiséget üzemeltetek?

2019. nov. 3. 22:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még olyan üzletet, ahol csak kártyával lehetett volna, kivéve a hivatalokat. Ott sárga csekket adnak, ha nincs kártyát, elmész a postára és befizeted, aztán visszahozod a feladóvevényt :P

Végül is elvileg működhetne ez máshol is, bár fura lenne és csak még lassabb lenne a dolog. Meg például ma nem akaródzott működni a kártyás fizetés a boltban, pedig nem a sarki kisbolt és nincs baj a kártyámmal, megcsináltam az adategyeztetést és ma már tudtam vele fizetni máshol.

De pont emiatt tartok magamnál mindig vagy 20 ezer forintot, mert bármi lehet, pedig úgy általában én is a hátam közepére kívánom a készpénzes fizetést.

2019. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

# 1


Tehát akkor elvileg nem kötelező a készpénz elfogadás?

2019. nov. 3. 22:50
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem kötelező.
2019. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

De miért ne fogadnál el kp-t? Mi értelme lenne?

Ráadásul a kártya elfogadás pénzbe is kerül az elfogadónak, a kp. elfogadás pedig nem.

2019. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
A forint hivatalos fizetőeszköz amit el kell fogadni. Annak hogy valahol csak bankkártyás fizetés legyen semmi értelme, hoszen a kártyás fizetés után fizet a bolt a banknak, a kp után meg nem.
2019. nov. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Jók ezek a multibölcsességek, hogy "A FORINT" mi, csak éppen azt nem képesek felfogni egyesek, hogy a "forint" az nem a bankjegy, amit a kezedben tartasz, hanem forint az is, ami a belföldi forint számládon van, és a kártyáddal férsz hozzá, meg forint az is, amit egy 10ezresként a kezedben tartasz.

Másrészt pedig próbálj például nem hiteles tulajdoni lapot venni az állam intézményeitől készpénzért. Ott is szokta verni pár nyugdíjas az asztalt ilyen szlogeneket hangoztatva, nem képes lévén felfogni, hogy az egy olyan szolgáltatás, ami kizárólag elektronikus fizetéssel vehető igénybe.

Ennek ellenére egy akármilyen napi árucikkeket árusító üzletben én se sok értelmét látom a csak kártyának, csak magával szúr ki (illetve a saját forgalmát korlátozza) aki ilyet előírna.

2019. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

# 6


Gyakorlatilag nincs már olyan ember akinek nincs bankkártyája. Egyébként alsó hangon 10.000 Ft tól induló termékekről volna. Óraüzlet.

2019. nov. 3. 23:34
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

6-os: "A fizetendő díj az ingatlanügyi hatóság pénztárába történő __készpénzbefizetéssel__, amennyiben az ingatlanügyi hatóság hivatali helyiségében erre lehetőség van, a kérelem előterjesztésével egyidejűleg bankkártyával vagy az ingatlanügyi hatóság előirányzat-felhasználási keret számlája javára történő készpénzátutalási megbízással (csekk) vagy átutalási megbízással teljesíthető.


Kérdező: miért nem akarnál kp-t elfogadni? Inkább fizetsz a bankank minden vásárlás után kb.2%-ot, de akkor se kell kp?

2019. nov. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező: dehogy nincs. Főleg nyugdíjasok, illetve ilyen meggyőződéses jómunkásemberek, akik vagy feketén zsebbe, vagy választásuk szerint készpénzben kérik a kifizetést, mert "őket ne húzza le egy bank se". Vagy azért csinálják így, hogy ne tudjon a végrehajtó tiltani a pénzükből.

Én tudom, láttam már mindent, voltam ügyfélszolgálatos egy időben.

Ennek ellenére persze az általuk hangoztatott érveknek (amit szintén milliószor hallottam már), hogy "a forint" (tehát a készpénz, amit a kezében tart) az a hivatalos fizetőeszköz, amit mindenkinek kutya kötelessége elfogadni mindenhol, semmi valóságalapjuk nincs.

Viszont: ha te kereskedő vagy, akkor az az érdeked, hogy minél több mindent el tudjál fogadni. Készpénzt, bankkártyát, ha olyan az árucikk, akkor SZÉP-kártyát, rezsiutalványt, ésatöbbit. Az is pénz, nem?

Vidéki kisboltokban a rendszerváltás után még kidobálták az etnikumot is a boltokból, hogy úgyis csak lopni jönnek.

Aztán ez megváltozott, mikor rájöttek, hogy kapnak segélyt ami ugyanúgy pénz mint a normál vásárlókör pénze.

2019. nov. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Továbbra sem értem, miért jó neked, ha nem fogadsz el kp-t. Milyen előnyökkel jár szerinted?
2019. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!