Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás ha nincs...

Egyéni vállalkozás ha nincs vállalkozói kivét?

Figyelt kérdés

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni aki jártas a témában. Dj zeneszolgáltatásra szeretném a vállalkozóit kiváltani One főállásom heti 8:00 óra munkaidő t meghaladó, tehát mellék folyamatként végezném. Hogy én is megértsem Tételezzük fel hogy egész évben lenne 3 számla kiállítva 100.000 Ft ról.


1. Pontosan mit jelent az hogy vállalkozói kivét?

( Ha jól értettem az interneten olvasottakat akkor ez olyan mintha én fizetést adnék magamnak és az költségként számít a bevétel szempontjából) én arra gondoltam hogy nem alkalmaznám ezt a vállalkozói kivétet.


Tehát ott járunk hogy költségem nincs csak a három darab 100.000 Ft ról kiállított számlám.


Mennyi (%) es milyen levonásaim lesznek ez után. Illetve van e olyan levonás amit hó közben nem de év végén Mindenképp be kell fizessek.


Előre is köszönöm a válaszotok.


2019. nov. 7. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Na kezdjük az elején. Heti 8 órás főállás helyett gondolom napi nyolc órára gondoltál, ami heti 40 és emiatt lennél másodállású (gondolom szja-s) vállalkozó. A kivétet jól érted, kb annyit jelent, hogy fizetést adsz magadnak. Ha ez nincs, akkor csak az eredményed után kell év végén adóznod. Az kizárt, hogy költséged nincs, mert dj-ként biztosan lesznek költségeid, mert az eszközeidet karban kell tartanod, kellenek majd új kábelek, füles, ha tönkremegy, stb. Ki kell fizetni pl az Artisjusnak is jogdíjakat a zenék után, ez is költség. Ha jól akarod csinálni, akkor fogadsz könyvelőt, az is költség. Kamarai tagdíj is kötelezően fizetendő lesz. Utazási költség a buli helyszínére. Látod, lesz rengeteg költséged.


Szóval év végén a bevétel-elsázmolható költség után kell adózni. 9% vállalkozói szja, majd a maradékra még 15. Na meg szocho.


És akkor ez még csak a nav, ott van még, hogy az önkormányzatnak is kell fizetni iparűzési adót. Amennyiben mondjuk családi házban lenne a székhely, akkor vállalkozói kéménysprés, stb. Szóval hidd el, lesz költség. Jobban járnál, ha felkeresnél egy könyvelőt, aki pár ezer forintért segít neked eligazodni ebben.

2019. nov. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. És ha átalányadózóként tenném? Akkor a bevétel 60% után, lejön a 9% vállalkozoi szja + 15% szja, 10% nyugdij, 7$ egészségb. , 17%szoch. ? És nincs költségelszámolás.
2019. nov. 7. 09:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen kis bevételre a kata vagy átalányadózás el is viszi a minimális pluszodat ami van.


Másodállású szja költségelszámolással kevesebb lesz a fizetni valód, mint katasként éves szinten 305.000 + 50 ezer vagy 2% hipa-t kifizetni a 300.000-es bevételből :-), átalányadózással meg a 180.000-ből levonva az adókat maradna a nettó jövedelem, amiből nem biztos, hogy kifizeted pl. az előző válaszoló által is írt székhelyi szolgáltatásokat ( kéményseprés éves díj, szemétszállítási havi vagy negyedéves díj ) az olyan költségeken felül, mint ha van autód és elutazol vele a rendezvény helyszínére.


Szjas-ként ezt mind el tudod számolni, és nem kell kivenned pénzt, hanem pl az autódra üzemanyagot, szervízt is, felszerelésedre amit eddig zsebből költöttél megmarad a zsebedben, az adóalapodat meg lecsökkentik ás éves 2-3000 Ft-ra az adóra mérséklik a felmerülő, elszámolható költségek.


Átalány és tételes adózással egyfelől veszteséges lennél, másfelől pedig önbecsapás lenne az egész, mert azt hiszed évközben hogy amit épp nem kell az a havi bevételből kifizetni azt elköltheted szabadon. Végülis igaz is, csak akkor miből fizeted majd az adókat, kamarai tagságot, stb- bevalláskor?

Ott nyal vissza a fagyi :-)

2019. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De miért kéne nekem szemétszállitas stb fizetni. Nem értelek benneteket. Egy zenei tevékenység ről van szó nincs bejelentett székhely sem épület sem semmi más ez az egész arról szól hogy számlaképes legyek.
2019. nov. 7. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egyéni vállalkozó teljes magán vagyonával felel a vállalkozásban. Lebutítva az egyéni vállalkozás vagyona az egyéni vállalkozó vagyona és vice vers. Egy KFT-nél pl pedig nem így van, azért hívják korlátolt felelősségű társaságnak. Ott saját magadnak veszel ki fizetést, a KFT-d vagyonából, vállalkozói kivét címszó alatt. A KFT vagyona elkülönül a vezető magán vagyonától. Így világos valamennyire?
2019. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Székhely mindenkinek kötelező. Az egyéni vállalkozónak is. Attól mert te a zenei szolgáltatásodat mindig máshol csinálod, attól még kell egy állandó, bejelentett székhely. És ha az pl a szüleid vagy saját házad, akkor törvényi kötelezettséged megcsinálni a kéményseprést pl.
2019. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vállalkozóit kell kiváltanod, ahhoz hogy számlaképes legyél. Aminek a feltétele, hogy székhelyi ingatlant meg kell adnod. Ez lehet akár az is, ahol laksz.

A székhelyi ingatlanra pedig a helyi rendeletben foglaltak alapján a vállalkozásra emelt összegű szolgáltatást kell fizetned, vagy olyan szolgáltatásra is fizetned kell, amit eddig mint magánszemély nem kellett ( pl kéményseprés akkor is, ha pl gázcirkós fűtésetek van fali kivezetéssel és nem használsz kéményt).

2019. nov. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mimdenkinek a válaszokat.
2019. nov. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!