Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen feltételeknek kell...

Milyen feltételeknek kell megfelelnie az otthoni műkörmös helyiségnek?

Figyelt kérdés

Műkörmös szalont szeretnék nyitni, amit másodállásban, hivatalos úton csinálnék. Falun élünk, családi házban, ezért ésszerű lenne itt kialakítani egy helységet.

A neten régebbi szabályozásokat találtam, amiket nem tudok, hogy most is hatályosak e, ezért elsősorban itt érdeklődnék, hátha valaki épp hasonló helyzetben van :)



2019. nov. 7. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először is a legfontosabb kérdés, hogy legálisan csinálnád? Okj-s végzettséged van-e?
2019. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mint ahogy a kérdésben írtam, hivatalos úton csinálnám :)

A hivatalos tevékenység pedig végzettséghez kötött.

2019. nov. 7. 09:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Szóval akkor van okj végzettséged?

Mert akkor tananyag volt az üzlet nyitás feltétele.


A legfőbb feltétel az egyébként, hogy külön bejárat kell a szalonnak, nem lehet a lakótérrel egyben. Utána jön a megfelelő burkolat, vízvételi hely, méret...

2019. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kitudnád fejteni? Az OKJ-t már 5 éve végeztem, azóta változhatott is...
2019. nov. 7. 10:05
 5/11 A kérdező kommentje:
Külön vendég mosdóról pl. az egyik portálon olvastam, hogy már nem feltétel. Sokaknak a laktérben van. Nem tudom a jelenlegi szabályokat.
2019. nov. 7. 10:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha egyedül dolgozol (kis, egyszemelyes munkatér), akkor valóban nem kell vendég mosdó, de csap, kézmosási lehetőség kell. Illetve minimum 6 négyzetméter kell legyen a helység, 1,5 méter magasan mosható burkolat kell.


Valóban sokan dolgoznak a kisszobában, még akkor is, ha ez nem szabályos.

2019. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A külön bejárat még mindig feltétel.
2019. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Laktérben már nem lehet az üzlet.

Külön bejáratúnak kell lennie, de az ingatlant nem kell átminősíteni földhivatalnál nem lakóingatlanra. Maradhat lakóingatlan is, aminek pl melléképületben folyik a tevékenység.


Vízvételi hely kell, ahhoz 3-as vízminta.

Kémiai kockázatbecslés, ha nem csak Te dolgoznál benne, akkor munkahelyi kockázat értékelés is + érintésvédelem, tűzvédelem és mentőláda.


Szerektől függően, akár előzőek nélkül is tűzoltó készülék és utánvilágíó táblák és figyelmeztető táblák, zárható szekrények is kellenek.


Wc külön személyzeti, külön vendég wc ( ha akarsz biztosítani, de nem kötelező ). Vendég wc nem lehet lakótérben, csak a különálló üzletben.

Személyzetit sem mindig fogadják el külön épületben, illetve az öltözőt sem.

2019. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Emeletes házunk van, ahol az földszinten van a garázs ( ide nem szoktunk beállni autóval. pl. itt mosok, tehát tiszta helyiség.) Innen nyílik egy ajtó, ahol egy kis helység található, ahonnan tudunk menni az emeletre, ahol a lakótér van ( wc csak ott van), valamint két másik helység nyílik innen. Az egyiket terveztem szalonomnak. Itt van természetes fény, fűtés. 12 m2. A kézmosó a garázsban és az emeleten van csak, ebben a szobában nincs. Ebben a szobában van a gázkazánunk is. Ez probléma lehet?

Ez így külön bejáratnak számít?

2019. nov. 7. 10:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez így nem külön bejárat.
2019. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!