Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás esetében...

Rácz Erik 0711 kérdése:

Egyéni vállalkozás esetében meg van határozva, hogy hány alkalmazottal dolgozhatok? És ha KATA-ban túllépem a havi egy millió forintot, hogyan működik az adózás?

Figyelt kérdés
Takarító cégtől szeretnék munkát vállalni alvállalkozóként, rajtam kívül 5-6 alkalmazott lenne körülbelül. Megfelelő lehet erre a célra a KATA program? Vagy mit ajánlanátok? valószínűleg egy millió forint fölött lesz a havi bevétel.
2019. nov. 11. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Először keress egy könyvelőt. KATAban ami 12 millió felett van bevétel, az 40%al adózik.
2019. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy onnantól már áfakörösnek kéne lenned. Amúgy nincs megkötés az alkalmazottak számára vonatkozóan, bármennyi lehet. Bár sok alkalmazottal és kevés egyéb költséggel akár még a kiva is szóba jöhet. De erre így nem lehet konkrét választ adni, kevés az infó.


Amikor engem az ügyfeleim ilyennel keresnek fel, hogy válasszunk megfelelő adózási módot, akkor nagyon sok mindent számba szoktunk venni. Neked is ilyesmire lenne szükséged legelőször szerintem.

2019. nov. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Takarító cégtől szeretnék munkát vállalni alvállalkozóként,"


Ajjjajjj. Egy jótanács: ne vállalj alvállalkozóként takarítást. Rendszerint az alvállalkozó az, aki nem fogja megkapni a pénzt.

Még közvetlen kapcsolatban, fővállalkozókénbt sem egyszerű mindig megkapni a munkabért - alvállalkozóként még nagyobb gáz. Az alkalmazottjaid meg majd rajtad fogják leverni, ha nem kapnak fizetést.

2019. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!