Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Így lehet "kereskednem"?

Így lehet "kereskednem"?

Figyelt kérdés

Tudtommal sokan csinálják: Vennék egykét hibás laptopot, számítógépet, rendbe raknám, tovább adnám őket, nyilván úgy, hogy pénzhes jussak. Ez mennyire legális? Hardverapron, jofogason, bateran hirdetnék.

Esetleg azt szabad hogy egy weboldalt csinálok amin az "aktuális termékek" fent vannak?


2019. nov. 11. 23:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vaterán* telefonról írtam
2019. nov. 11. 23:17
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Kockázatos, de legális.
2019. nov. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha csinálsz rá vállalkozást, megvan hozzá a megfelelő végzettség, adózol, stb, akkor simán lehet csinálni.
2019. nov. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha elintézed hozzá az engedélyt, akkor legális.


Üzletszerű tevékenységet kizárólag "engedély" birtokában lehet végezni. Az "engedély" maga az, hogy kiváltod a végzett tevékenységre az adószámot a NAV-nál. Ez az esetek 99 %-ában egyéni vállalkozás formájában valósul meg. Vagy alapítasz egy céget (BT, KFT stb.) hozzá.

2019. nov. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ezzel le lehet bukni hogy én egyszerre pl. 3 laptopot is hirdetnék? Garanciát, számlát nem adnék, és ezeken ah apróhirdető oldalakon hirdetnék, adtam már el ott pár dolgot.
2019. nov. 12. 06:46
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, le lehet bukni. Ez így illegális.
2019. nov. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

"De ezzel le lehet bukni ...? Garanciát, számlát nem adnék,"


No, ezzel máris le lehet bukni.


Tegyük fel, megvesz valaki Tőled 40 ezeerért egy laptopot, ami 5 nap múlva elromlik, bemondja az unalmast. Az lenne az első, hogy felnyom valahol.

Normálisabbak először az eladóval tárgyalnának, de mivel garanciát sem adnál, így gondolom, pénzt sem fizetnél vissza, stb. Szóval marad az, hogy felnyom NAV-nál, stb.

2019. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

amúgy sem nagyon van ebben akkora pénz, amekkora rizikót vállalnál.


tekintsünk el attól, hogy így nem legális...nem kell szemet hunyni afelett, hogy elég nagy százaléka a hirdetőknek feketén kereskedik ezeken az oldalakon...


vagy veszel egy olyat aprópénzért, ami javíthatatlan, és máris buktad azt a kis vételárat is, vagy veszel egy olyat, ami javítható, de többe fog kerülni, mint amennyiért el tudnád adni.


én csak a saját macbook-omat szeretném eladni, teljesen meg voltam vele elégedve, de most azért eladás előtt ellenőrzitem, és kiderült, hogy az SSD már halálközeli állapotban van...vettem bele egy új SSD-t, de annak az árából is buktam valamennyit, nem tudom beleépíteni az eladási árba 100%-ban...és mivel használt termék, annak örüljek, hogy nem fogják lealkudni annyira, hogy az SSD-t kvázi ingyen kapták hozzá...


szóval nagyon sok laptopot kellene úgy megvásárolnod, hogy azokat meg is bírd javítani, és akkor is 1-2ezer Ft-okat tudnál nyerni rajta...100ezres laptopot ha meg tudsz venni 20ezerért hibásan, az nem véletlenül kerül annyiba...

2019. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha szimplán csak felrakom pl. hardverapróra, vaterára a gépeket? Adtam már el pár dolgot, és tudtommal ezek az apróhirdető oldalak arra vannak, hogy az ember amit megunt, nem kell neki magánszemélyként el tudja adni.

Wenblapot nem csinálnék ,kizárólag az apróhirdető oldalakra raknám fel, így szabad?

2019. nov. 12. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem szabad, mivel nem a saját, megunt cuccaidat adnád el. Plusz ott is van ám határ.
2019. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!