Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Villanyszerelő vállalkozáshoz...

Tele kérdése:

Villanyszerelő vállalkozáshoz megéri előre megvenni a gépeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Saját vállalkozáson gondolkozok de lehet csak jövőre valamikor,viszont a gépeket apránként megvenném. A kérdés hogy jó ötlet-e? A gép ha nincs rengeteget használva nyílván nem romlik el,garanciája az momdjuk megy,de azt nem tudom hogy ha egyéni vállalkozást indítok majd de most megveszem a gépeket akkor az áfát akkor is visszaigényelhetem majd akkor? A másik kérdés milyen márkájú aksis gépeket ajánlotok kezdésnek? Villanyszerelő vagyok,egyenlőre egy fúró kalapácsra,flexre és egy fúróra gondoltam.


2019. nov. 16. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezek a szerszámok nagyjából minden háztartásban jó lenne ha lenne. Vedd meg a gépeket, de előtte próbáld ki milyen igény van rád. Mérd fel a lehetőséget és gondold végig, mert egy vállalkozás főállásban havi 50ezer adó akkor is ha egy forintot sem keresel a hónapban.
2019. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Gépek áfáját nem igényelheted vissza, viszont beruházásként elszámolhatod utólag is. Kérdés, hogy megérné-e áfakörösnek lenned (nem biztos).
2019. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen elonyet latod megvenni?
2019. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ha azon vacilálsz hogy vegyél-e egy kisflexet meg egy ütvefúrót egy vállalkozáshoz akkor ne vállalkozz.
2019. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Még 1 megrendelőd sem volt, de már áfa visszaigénylésen jár a fejed?


Fordítva ülsz a lovon.

2019. nov. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd meg. Penzkidobas lenne. Ezt a vallalkozast te nem fogod tudni mukodtetni ilyen szemlelettel.
2019. nov. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Áruljátok már el nekem hány háztartásban van pl aksis hilti gép? Mert eddig csak a munkahelyemen láttam. Nem 10e ftos gépekről beszélek nem barkácsról hanem ipari gépekről. Ezt nem tudtam hogy a gépek áfáját nem lehet visszaigényelni.
2019. nov. 17. 07:57
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Miért kell hiltit venni elsőre?
2019. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy az elengedhetetlenül szükséges felszerelést veszem meg előre, majd szép lassacskán azt, ami kevésbé fontos.

Nyilván azt a gépet, amire már az elején szükség lehet, mindenképp meg kell venned. Ha nincs rá keret, akkor vegyél kevésbé minőségi hobbi géped, amit idővel le tudsz cserélni.


Én dolgoztam néhány évig Makita kereskedésnél, és nem nagyon volt panasz a gépekre, nem is nagyon mentek tönkre, úgyhogy szerintem a Makita jó választás lehet.

2019. nov. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Itt a fő kérdés az, hogy már több évnyi tapasztalattal, rutinnal, tudással rendelkezel e, megvannak e már a megrendelői forrásaid, magyarul hívnak e már jelenleg is sokat maszekolni? Ha ezekre igen a válasz, akkor vegyél egy jó minőségű szerszám készletet és told az ipart! Remélem segítettem neked és hasznos választ adtam! Üdv!
2019. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!