Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozó szeretnék...

Ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni a jövőben, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Eddig munkahelyeken dolgoztam, ahol egyszerű munkát végeztem.

Nagyon elegem van a "ki ha én nem", mindig mindent jobban tudó kollégákból és -nőkből (főleg), és tapasztalataim szerint ez a típus mindenhol megtalálható.

Nem szeretnék még cirka 40 évet ilyen körülmények között dolgozni, ezért arra gondoltam, jó lenne egy öt éven belül oda eljutni, hogy egyéni vállalkozást nyissak.

Szerintem nem vagyok hülye, tudnám menedzselni, csak a kérdés az, hogy mit lenne érdemes hozzá tanulni, amivel bele lehet ilyenbe vágni?

Reál beállítottságú vagyok amúgy, matek bsc-m van.

Infón gondolkodom, ez mennyire jó ötlet?

Esetleg más? Ha lehet, az eszemmel szeretnék pénzt keresni.

Konkrétan egyedül akarok dolgozni, kevés ember kis gond, sok ember nagy gond alapon.


2019. nov. 17. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt sem tudod, mit csinálj, eleve bukott ötlet.
2019. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itba lehetsz katas es bedolgozhatsz cegeknek. De nem ezzel kezdenem en. Menj el itba programozonak, meglatod ott olyan korulmenyek vannak hogy nem is fogsz feltetlenul akarni ceget csinalni utana
2019. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra vállalkozz amire van rwalis igényű keresleted jómagad meg értesz hozzá nem csak elméleti szinten, hanem lehúztál pár évet alkalmazottként benne és átlátod a buktatókat az elejétől a végéig. Ezt is ugy hogy nem egybol valtasz, hanem masodallasban kezded el és hagyod fejlődni a vallalkozast nem a kényszervàllalkozók táborát gyarapitva ezzel. Annyi lesz a különbség, hogy a mindent jobban tudó az az ügyfél lesz nem a munkatárs.
2019. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csinalj egy ccie r/s vizagt a cisco okatatok jol keresnek vállalkozóként
2019. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tacit gyorsítósáv.. december közepén indul. Egyetlen magyar tanfolyam amit merek ajánlani. (sokat kipróbáltam már)
2019. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze, én is úgy gondolom, hogy muszáj pár évet alkalmazottként lehúzni.

Még mindig jobb szerintem, ha az ügyfél dirigál, pár évet töltöttem vendéglátásban, szóval tudom, milyen, de az nem idegesít. Elvégre azért dolgozunk, aki fizet érte.

Szerintem programozás lesz amúgy.

2019. nov. 18. 07:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszály éveket lehúzni alkalmazottként Bak Norbertnek nincs igaza. Elmondom hogy miért. Én egy sikeres vállalkozó vagyok cégem is van. Mondok egy szakmát most Gyógymasszőr. Megvan a szakmád a tanulási idő alatt csinálsz gyakorlatot. Megvan a szakmád nyilván ha elmész egy pár évig dolgozni akkor fel is kell hogy vegyenek téged munkahelyre. Ez nem egyszerű. Végig kell menni állásinterjúkon aztán vagy sikerül vagy nem. Ha nem találsz benne alkalmozotti állást vagy nem vesznek fel téged hiába jelentkezel több helyre akkor jön utána az hogy vársz még akár éveket hogy eltudjál benne helyezkedni vagy mész másik területre vagy csinálsz egy egyéni vállalkozást. Nyílván egyéni vállalkozás mellett fogsz dönteni mert kell valami megélhetés. Elkezded magad hírdetni akár ingyen is hogy szívesen gyakorlod ingyen az ügyfeleknek a szakmádat és hogyha megvannak elégedve akkor hírdessenek téged hogy érdemes hozzád menni. Ezzel ügyfélkört is viszonylag hamar tudsz alakítani. Aztán utána pénzért fogod már fogadni az ügyfeleket és nem kell ehhez éveket eltölteni alkalmazottként hát még keresni állást ami szintén hosszú időkbe telik. Sokan egyébként is azért kezdenek el előbb vállalkozni mint alkalmazottként dolgozni mert a cégeknek elsősorban tapasztalt munkaerő kell de a pályakezdőnek meg nincs tapasztalata ezért sehova sem kell. Sajnos ezáltal sohasem lesz tapasztalata ha mindenhova gyakorlatot várnak el valahol pedig kezdeni kell. Ezért kezdenek el inkább vállalkozni mint várni is ülni hogy egyszer valaki felveszi dolgozni a szakmájába.
2019. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ezért kezdenek el inkább vállalkozni mint várni is ülni hogy egyszer valaki felveszi dolgozni a szakmájába."


Ők lesznek a kényszervállalkozók.


Nem muszáj igazat adni nekem, én sem állítom, hogy csak is így lehet. Viszont a mi szakmánkban (vendéglátás), ha pl. nyitni akarsz egy üzletet, már eleve ott meg vagy lőve, hogy kiesel az iskolából közepes eredménnyel, pár hetes külső gyakorlattal ami leginkább abból állt, hogy semmilyen felelősségteljes munkát nem bíztak rád. Ha te ezzel neki lódulsz vállalkozni, és nyitsz egy kocsmát, ahol azt sem tudod mi az a stand, akkor annak csúnya vége lehet. Ugyanúgy akkor is, ha tudod mi az, de a váltód idegen áruzik, mert életedben nem dolgoztál ilyen munkakörben és nem ismered azokat a lehúzásokat amikkel alád tud vágni egy rutinosabb alkalmazott.


Ugyanígy nyithatsz te egy gyrosot , burgerezőt is, ha a Nébih kimegy ellenőrizni és olyan bírságot kapsz, hogy be kell zárjál miatta,-mert utoljára a követelményekről valamikor első félévben hallottál utoljára és nincs benne napi rutinod, mit kérnek, mi változik évente.

Vagy lehet addig sem jut el a dolog, mert tök jó, hogy sörgyár is támogat a nyitásban, meg a gyrost beszállító is elhalmoz gépekkel, áruval, bejáratod a helye amit bérelsz a beszállító meg tőkeerősebb tőled és megveszi a fejed felett az ingatlant, Te meg mehetsz az utcára, mert a jól működő vállalkozásod felfuttatta a beszállítónak a helyet, ami neki egy fillérébe nem került, a termékeit megismertetted a közönséggel, így csak újra kell nyitnia a helyet saját neve alatt 3 héten belül és ott állsz kiszolgáltatva, mert nem volt rutinod abban, hogy mik a buktatók a menedzsmenti részben.


Csak pár életszerű példa arra, mikor nem éri meg egyből vállalkozónak lenni. Pláne nem vállalkozói kompetenciák nélkül, ami érinti a pénzügyeket, adózást, költségvetés, üzleti tervet, stb.

2019. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze de a vendéglátás megint egy olyan terület ahol általában mindig van felvétel szinte minden sarkon van már valamilyen vendéglátós hely tehát nem tipikusan az a terület hogy alig vannak meghírdetve munkák és ha megvan hírdetve akkor sem vesznek fel. Sokan sajnos mivel sok van már belőle vendéglátós vállalkozóként belebuknak mert ehhez a szakmához vagy területhez nem elég egy 2 éves képzés. Viszont aki más területen akar vagy olyat amiből még nem sok van vagy nincs is akkor annak nem érdemes várni meg lehúzni éveket alkalmazottként mert csak időpocsékolás az egész. Én olyan vállalkozást csináltam amit még mást nem ezáltal nekem nem volt konkurencia. Nem az a fontos hogy hány év tapasztalatod van az adott területen hanem az hogy milyen ötleted van egy olyan tevékenységhez amire van kereslet és esetleg nincsen sok belőle de feltudod futattni.
2019. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!