Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használt ruha és játék üzletet...

Használt ruha és játék üzletet szeretnék nyitni. Eladói elég hozzá vagy kell a boltvezetői is?

Figyelt kérdés
Helység adott hozzá, eladói megvan, nagy ker adott. Valaki aki esetleg nyitott nem rég valami jó tanács, vagy segítség mire figyeljek Stb.
2019. nov. 17. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem, ha más feltételek teljesülnek, de nem értem minek kérdezed mikor van eladóid?
2019. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

" jó tanács"


felejtsd el.

2019. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Ez előre borítékolható anyagi csőd
2019. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második. Miért felejtsem el? Kérlek ezt fejsd ki jobban. Egy faluban lakom ahol egy ruházati bolt sincs. Itt úgy gondolom meg érné. Kedves harmadik miből gondolod hogy csőd lenne?
2019. nov. 17. 19:08
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Mert nincs ilyesmire kereslet, 15 éve még igen, most már nincs

Végeztél egyáltalán piackutatást?

2019. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Én azt úgy értelmeztem, hogy a "jó tanács"-ot felejtsd el ezen az oldalon.


Butaság, hogy nincs rá kereslet.

ÓÓÓRIÁSI kereslet van ma ezekre. Sosem virágoztak még így a turik, bababizományik, mint most.

Kb 20 éve még az járt turiba, aki nagyon szegény volt, és pár forintért akart ruhát venni.

Ma a tehetősebb réteg jár turiba, és ez egy szórakozás, egy hobbi. Nem is filléres hobbi egyébként.

Én megyeszékhelyen lakom, a belvárosban van egy csomó üres üzlet, meg vannak helyiségek, amikben valami üzlet megnyílik, pár hónap után bezár, nyílik másik, az is bezár...

De a turik, azok ott vannak évek óta, pedig kb ott a legdrágább a bérleti díj, és egy utcában van 4-5 turi. Mind megél.

De amúgy vidéken is ezt látom.

Vállfás, minőségi áruval pénzes közönséget fog bevonzani.

Hiába írom a nálunk lévő turi nevét, ha nem itt laktok, nem ismeritek.

Szóval írom a Hádát. Tessék bemenni és szétnézni árak tekintetében.

4000-6000 egy pulcsi. Jóformán több, mint egy boltban. A fast fashion a plázákban olcsóbb!

És mégis mindig tele vannak ezek a turik.

Egyszerűen az emberek vadásznak valami egyedire, ami nem jön szembe velük az utcán. És régen még tényleg csak ez volt, hogy az utcán, de ma már a közösségi média a képedbe tolja a hirdetéseket, és meg is veheted online, szóval bármikor felismerik egy csomóan, hogy XY-on mi van és mennyibe került, épp akciós, már kifutó darab, stb.


A másik: a piackutatás. Mindig van valaki, aki ezzel jön. Lehet mindig ugyanaz az egy válaszoló.

Basszus, ez nem egy biztosítás, itt miféle piackutatást végezzen az ember?

Kérdezze meg az ismerőseit, vagy álljon ki az utcára, és állítson meg vadidegeneket, hogy ha a Kossuth u. 15. alatt nyitna egy turit, vásárolnának-e nála? Egy részük azt mondaná, igen, de ez semmire sem garancia, mert függ a majdani kínálattól, áraktól egyebektől. Meg ilyesmit nem lehet kutatni, ez ostobaság.


Kérdező, ne add fel, itt valóban nem sok segítő kommenttel találkozol, ez az oldal már nem erről szól.

2019. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy nagyon sokan úgy gondolkodnak, hogy ha valahol egy üzletből több van, akkor azt már nem érdemes nyitni, ha meg valahol valamiből nincs, akkor tuti üzleti lehetőség.

A valóság ezzel szemben az, hogy ha egy utcában van 5 kocsma, egy másodpercig se habozz a hatodik megnyitásával, mert ahol öt másik megél, ott a hatodik se fog tönkremenni. Ha meg egy faluban nincs egy ruhaüzlet, jellemzően nem azért nincs, mert te találtad fel a kanálba a mélyedést, hanem mert a falu nem bírná el.

Ha én faluban élek, és ruhát szeretnék venni, akkor lehet, hogy bemegyek a legközelebbi városba, ahol tudok választani 15 másik üzlet közül, amik ráadásul le is nyomják egymás árait. Miért vásárolnék nálad?

2019. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. A legközelebbi falu is 10 km. 1 db kínai üzlet van ott. De szinte semmit nem lehet kapni. Nyáron akartam fürdő ruhát venni és nincs. Most ősszel pedig baba ruhát 2 db közül választhattam volna... A következő város pedig 20 km. Van 3 kínai üzlet. Igaz ott több a választék de el nézem az itt lakott idősebb embereket ők nem túl gyakran járnak oda, inkább ha van ilyen kipakolos nap itt a faluban oda mennek el és ott néznek ruhát elég sokan. Szóval szerintem igenis meg érné. Az hogy eddig senki nem mert bele vágni az nem azt jelenti hogy nem menne. A legközelebbi városban van több turi is de kiemelek 1et aki angol ruhákat árul amik használtak és horror áron, pl egy kabát 20-30.000 nála. És megy neki az üzlet igen csak.
2019. nov. 17. 21:28
 9/10 A kérdező kommentje:
6. hozzá szóló. Köszönöm szépen. Nem fogom fel adni mert látok benne fantáziát és keresletet is.
2019. nov. 17. 21:29
 10/10 anonim ***** válasza:
LOL ez ugrott be Mezőörs(nincs ruhabolt, 40 év alatt volt 3 próbálkozó, mind lehúzta a rolót) --- Pér(1db pici van, ahogy te is írtad zéró választék) --- Győr(3kínai bolt + sok egyéb)
2019. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!