Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gazdálkodnék, szerintetek megéri?

Gazdálkodnék, szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját vállalkozást mezőgazdaságban. Van 24hektár saját földem, amin el tudnék indulni, de nincsenek gépeim. Jelenleg is mezőgazdaságban dolgozok, mint alkalmazott, de munka mellett szeretnék én is elindulni valamerre.

2019. nov. 22. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát bocs, hogy ezt mondom, de így ne.

Ha vállalkozol, akkor legalább azt kellene tudni, hogy mivel akarsz foglalkozni: még annyit sem írtál, hogy állattenyésztés vagy növénytermesztés, mibe fognál bele, hogy gondoltad a föld megművelését, stb.

2019. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen növénytermesztéssel.
2019. nov. 22. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Na, nem vagyunk sokkal előrébb - én kiszálltam, mert nincs erre időm, hogy harapófogóval szedjem ki belőled, mit tervezel, hogy gondoltad ezt az egészet? Vagy ha semmi elképzelésed nincs, akkor még rosszabb.
2019. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem kell ezt az egészet túl gondolni... úgy képzeltem el ezt, hogy ahelyett hogy bérbe adom a földet én fogom használni... mivel nincs gépem kénytelen leszek bedolgoztatni és kifizetni...

Van egy olyan opció, hogy veszek gépet is, amire most kb. annyi szolgáltatást tudnék szerezni, hogy megkeresné magára a lízinget és a biztosítást

2019. nov. 22. 10:59
 5/7 anonim válasza:
Fiatal gazda pályázatot is megpróbálhatod.
2019. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van 24 hektárod.

Gondolom gabona kukorica lesz a vetésforgóba, mert màsra nem nagyon lesz időd a munka mellett.

Ahol dolgozol mg. vállalat onnan nem jönnének el bérbe megcsinálni?

Vagy kikérsz egy gépet magadnak egy-egy napra ha rendes a főnökség.


Ezek a kultúrák 0-100ezerig hoznak hasznot egy hektárról.

Jó lenne tudni még, hogy milyen talaj és mennyit terem?

Ha homokosabb akkor felesleges a pénzt bele őlni ha terem 5 tonnát a 42 Forintos kukoricából. És 210 ezret raktál egy hektárra. (Bér talajmunkák 50e.+Vetőmag 40 e.+Műtrágya/szerves trágya 40e.+gyomírtás 20e.+aratás 20e.+szállítás 20e.+tárolás 20e.)

2019. dec. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A földművelést megcsinálná az a cég amiben dolgozok, de valószínűleg ugyan azon az áron, mint amivel másnak is dolgoznak.


A termésről csak pár évre visszamenőleg tudok írni,


Kukorica az olyan 12 tonna volt 1 hektáron

Repce és a napraforgó ilyen 4,5t/ha

Mondjuk két évvel ezelőtt a tavaszi árpa nagyon gyenge volt a késői vetés és a szárazság miatt, az csak olyan 3,5 tonna lett...

Legutoljára búza volt benne 6 tonna körül volt rajta

2020. ápr. 17. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!