Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki saját maga által készít...

Aki saját maga által készít terméket ismerősnek, ismeretlennek, hogyan állapítjátok meg az árat?

Figyelt kérdés

Aki gyöngyözik, varr, házi lekvárt főz, fest, szappanozik, stb., kiszámoljátok a rezsit, anyagköltséget, ráfordított időt, adót, plusz még meg is érje, akkor - nálam - 2-3 szoros ár jönne ki, ennyiért a kutya nem venné meg a termékemet. És a ráfordított idő óradíja pl. a munkám óradíjával egyezzen meg?

És az ismerősök? Ismerős vok, legyen már olcsóbb, de az ő ismerőse is olcsóbbat szeretne.

Nem is az én példám a fontos, hanem Ti hogyan állapítjátok meg az árat?



2019. nov. 27. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
anyagár + munkabér
2019. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Anyagköltség + munkadíj + adók.

Ha kiszámolod és olyan magas összeg jön ki, amiért már a kutya sem venné meg, akkor nem az a megoldás, hogy elkezded fele annyiért csinálni, hanem az, hogy nem csinálod.

Közeli ismerőstől egyszerűbb termékek esetén csak anyagköltséget kérek el. Ha több órát kell vesződnöm az adott termékkel, akkor munkadíjat is felszámolok. Elhiszem, hogy ismerős, de amíg én az ő vackával foglalkozok, ugyanúgy tudnék óránként X ezer forintot keresni, amit így elbukok.

2019. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
nem az ismerősöknek adok el, aki az ingyenes árból is alkudna.
2019. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1#: igen, készíttetünk egy konyhabútort, az asztalos anyagárban dolgozott.

3#: hát ez az, ezért nem reklámozom ismerős körben, face-n, legfeljebb névnapra adok ajándékot, aztán ha rákérdez, akkor megmondom, hogy én készítettem. De én sem az ismerősöknek szeretném árulni a portékáimat.


Azért akinek van még ötlete, írhat.

2019. nov. 27. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!