Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállakozó ként szeretné...

Egyéni vállakozó ként szeretnék hasznalt es uj butorokat arulni milyen adozasi format céleszeru valasztani ennek?

Figyelt kérdés
A konyvelőnek mennyit kell fizetni havonta ?

2019. nov. 27. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Tételes költségelszámolást.

könyvelője válogatja: állítólag vidéken van olyan, aki 3 ezerért is könyvel - itt Bpesten 8 ezer alatt simán kiröhögnak, de inkább 10-12 ezer ft.

2019. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én vidéken könyvelek, de 3 ezerért már max egy sima szja bevallást csinálunk :D Egy tételes költségelszámolású, ha nem áfás, akkor 6-8 ezer között szokott lenni, áfával 10 körül.

De nyilván sokmindentől függ, nem mindegy, hogy 10 vagy 1000 számlád van egy hónapban.

Adózási módot meg elég nehéz így ajánlani, ez is sok dologtól függ, konkrétan a te esetedre kellene ezt rászabni.

2019. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es, azért írtam ezt (1-es vagyok), mert egyik nap nekem támadt itt valaki, amikor azt mertem írni, hogy 8-10 ezer ft a könyvelő, hogy bizony már van 3 ezerért is, milyen hüleségeket írok én. Állítólag Veszprém vagy környéke- még ezt is megjegyeztem :D
2019. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az kemény, mert pont veszprémi vagyok :O :D

Baromi kíváncsi lennék, hogy ki és milyen munkát csinálhat 3 ezerért. Érdekes, én elhiszem neked, de nem biztos, hogy mindig az olcsóbb a jó. Nálam 5 ezer alatt nincsenek egyéni vállalkozók sem, a társasok meg azért jóval e felett vannak.

2019. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
EV-ként mondom, én nem merném az "életemet" olyan könyvelő kezébe helyezni aki 3000ft/hó összegért könyvel. Gondolkozzunk már logikusan, ő neki is meg élnie, és ilyen alacsony összeggel vajon felelősséget vállal e a munkájáért? Ergo felelősségbiztosítása van vajon? Ha megbünteti az adóhatóság a vállalkozót akkor ő vállalja az anyagi felelősséget? Hm? Na ugye, hogy röhej a 3000ft és hasonló összegek.... Ne legyünk már komolytalanok!
2019. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy normális könyvelő nem könyvel 3 ezerért, ne engem győzködjetek :D (1-es) Mondom, hogy nekem ugrottak, mert 8-10-et mertem írni :-(
2019. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Csak a vállalkozók többsége baromira nem így gondolkodik. A könyvelő a szükséges rossz és a minél olcsóbb a jó. 90%-ban ez igaz.
2019. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem pesti könyvelőm van, a katás Bt-m könyvelése 8000 Ft.
2019. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, pesten az átlagosnak mondható. Itt nálunk veszprémben 5-6ezer egy sima katás. Ha már áfás meg alkalmazottak is vannak, akkor nyilván több. Nálam van nem egy katás, akinek 20ezer a havidíja, de velük van is bőven-bőven meló minden hónapban.
2019. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nekem pesti könyvelőm van, a katás Bt-m könyvelése 8000 Ft."


8-as, dettó. Nekem is pont így - volt, mert már szüneteltetek. (1-es vagyok)

2019. nov. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!