Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi volt a legfontosabb dolog...

Mi volt a legfontosabb dolog amit tanultál az eddigi üzleti sikereidből/kudarcaidból?

Figyelt kérdés
Mit csinálnál másként ha visszamehetnél és miért?

2019. dec. 3. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Csak a pénz számít.
2019. dec. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az üzleti élet és a munka világa nem az iskola.

Senki nem fogja neked kikaparni a gesztenyét és senkinek sem dolga téged pátyolgatni

2019. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jókor kell lépni és vállalni kell minimális kockázatot is. Válságban vagy gazdasági visszaesés alatt mindig legyen "száraz puskapor".
2019. dec. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha az alkalmazotti létből érkezel, legyen fél-egy évnyi tartalékod, akkor is, ha nem a nulláról indul az üzlet és már vannak bevételeid. Nem tudhatod, hogy továbbra is jól alakulnak-e azok a bevételek, fél év viszont pont elég arra hogy kényelmesen újratervezz.

2) Az előzőből is következik: merj, tudj módosítani, váltani, akár a betervezettnél hamarabb is. Akkor is, ha visszalépésnek tűnik.

3) Nem lehet elég pontosan tervezni és a jó pénzügyi terv gyakorlata csak menet közben tud kialakulni. Ne sajnáld rá az időt, energiát, tervezz akár napi 1 órát ha szükséges. Írd föl előre az összes költést, amilyen pontosan csak tudod. Ez mindennek az alapja.


És két pozitívabb is:


4) Ha van bármilyen hülyének tűnő ötleted, vidd végig, 1-2 hónapot tölts csak ezzel, akár munkaidőn túl is!

5) Nincs alapból rossz ötlet. Inkább írj össze 30-at és elemezd őket, így is kiderülhet, hogy 29 rossz, de ha le se ülsz átnézni, könnyen lehet hogy a 30.-at is lesöpröd.

2019. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a helyes önkritika! Egyszerűen az emberek többsége ALKALMATLAN vállalkozónak, de a hév, a kaland és a pénz utáni vágy sokkal erősebb. Én alkotó, feltaláló típusú ember vagyok, alkalmatlan vállalkozónak. Én is megpróbáltam, de nekem a szakma, a fejlesztés a mindenem. Az üzleti élet, a jogi útvesztők, a gyilkos játszmák nem az én terepem. Én ezt tanultam meg, és egyáltalán nem vonz már az, hogy a bevételeimnek csak én szabhatok határt. Jelenleg úgy élek, ahogyan mindig is szerettem volna. Ezt csak azért írtam le, hogy hátha megspórolok pár embernek időt és pénzt(tudom hogy nem, mindenkinek be kell járnia a saját útját).
2020. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!