Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valaki milliókat keres...

Ha valaki milliókat keres havonta freelancer oldalon az, hogy adózik?

Figyelt kérdés
Évi 12 millióig 50 ezer havonta, de mi van, ha mondjuk ennél többről van szó, mert mondjuk több megbízása van az illetőnek és/vagy jobban fizet?

2019. dec. 16. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Alapít egy vállalkozást és fizeti a társasági adót + a járulékokat stb maga után.
2019. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Vállalkozást tehát valamilyen céget (Kft., Bt...) és nem marad egyéni vállalkozó.
2019. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És, ha az akar maradni?

Amúgy ezek online is működnek?

2019. dec. 16. 13:47
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Első, marha nagy okosságot írtál.

Amiről a kérdező írt, az a KATA adózás, ugyanúgy szükség van hozzá vállalkozásra.

Egyéni vállalkozó is lehet KATÁS, de a hagyományos adózást is ugyanúgy választhatja.

De Bt. is lehet Katás.

Semmi értelme társas vállalkozást csinálni. Ha túlléped a Kata határát, akkor átkerülsz egy kedvezőtlenebb adózásba. Akkor már érdemesebb külföldi céget csinálni, pl. szlovákot. Sokkal jobban megéri, mint a harácsoló magyar adóztatás.

2019. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi #4

Viszont nincs szó cégről, sima munkavállalóról, aki személyeknek/cégeknek csinál dolgokat pénzért és mindent online csinál.

2019. dec. 16. 14:44
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Én most pont ebben a helyzetben vagyok... Jövőre tuti céget nyitok, de nem Magyarországon.
2019. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És te, hogy adózol? Nem félsz, hogy a cég nem fog működni?
2019. dec. 16. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Hogy értve nem fog működni? Jelenleg egyéni vállalkozó vagyok, és pár millióval így is túlléptem a 12-es határt. Jövőre alapítok egy külföldi céget, mi ne működne?
2019. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 ezért kérdezem, mert nem értek hozzá. Ugyan azokat fogod csinálni mint most és egyedül?
2019. dec. 16. 15:09
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
csinál egy bt-t és máris van újabb 12 millája, (megbeszéli a párjával, hogy váltsa ki ő is a ev-t és számláz az ő nevére), vagy befizeti a 40%ot és folytatja. Esetleg kft.. de az azért sokba fáj havonta
2019. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!