Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meddig van okom félni Bt...

Meddig van okom félni Bt esetében?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve nyitottunk egy családi vállalkozást ami tudatlanságunkból kifolyólag 2 hónap alatt bebukott. (Egy forint haszon nélkül. )

Az üzletet bezártuk de annyi pénzünk sem maradt hogy befizessük a járulékokat és megszüntessük a céget. Teltek az évek a cég kényszertörléssel megszünt,követelést ez idáig senki nem nyújtott be a cég ellen. Járulék és egyébb adó tartozásokból és birságokból összegyűlt pár millió forint adósság ám a 2016-os adóigazolás szerint mindent töröltek elévülés miatt. A következő évi adóigazolás már nullás volt. Van még okom félni vagy innentől már nem fogják behajtani rajtam?



2019. dec. 20. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha elévült, akkor ennyi. Amennyiben a NAV elengedte a tartozást, akkor azt már nem vonja vissza. Ha nullás a folyószámlád, akkor nincs para.
2019. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

" Ha nullás a folyószámlád, akkor nincs para."


Nekem 0-ás folyószámla mellett inkasszálták a bankszámlámat a tisztelt NAV-osok :-( (kamarai regisztráció behajtása)

Szóval én azért nem lennék olyan nyugodt...

2019. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
5 év után elvileg nem követelhetnek semmit.
2019. dec. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
5+2 év után elévül a tartozás.
2019. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a jogszabályban hogy Bt. kényszertörlésnél 90 nap van követelést benyújtani. De gondolom ez a navra nem vonatkozik. Viszont nálunk még a mögöttes felelősség sem merült fel tehát az én nevemre nem került adósság csak a bt. nevére. Az 5 év már eltelt a kényszertörlés óta. Jó lenne mar megnyugodni ebből a rémalomból mert évek óta nem hagy nyugodni hogy elővesznek e még ezért valaha és esetleg rámegy az otthonunk.
2019. dec. 20. 15:15
 6/10 A kérdező kommentje:
A bírósági végzésen az szerepelt hogy senki nem nyújtott be határidőre követelést a céggel szemben.
2019. dec. 20. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamarai behajtás max 20-25 ezer lehet. A kérdező a NAV büntetéstől, meg járulékoktól félt, ami milliós tétel. Arra értettem, hogy ha a folyószámláról letörölték, akkor azt már nem követelhetik (ezért volt utalás a nullás folyószámlára).
2019. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, én ezt pontosan tudom és értem - én meg csak tájékoztatásul írtam utána, hogy az nem "biztosíték" semmire, hogyha valakinek 0-ás az adószámlája. Pl. az iparűzési adó sem szerepel a folyószámlán - mégis adó módjára behajtható.


A bírósági végzés az talán jobban mérvadó...

2019. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
van néhány adók módjára behajtható dolog, pl. a kamarai hozzájárulás, de ha az adófolyószámla nullás, akkor komoly tétel nem lehet.
2019. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Iparűzési adó is szerepel folyószámlán. Ha megnézed az önkormányzatit, akkor mindent látsz, ami az önkormányzatot érinti.
2019. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!