Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi táppénz jár nekem?

Mennyi táppénz jár nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fél éve vagyok főállású KATAs vállalkozó (50.000ft/ho).

Ma történt egy balesetem, zuzodott a lábam. Ha a háziorvossal kiiratom magam táppénzre azért mennyi pénzt kapok?

Mennyi időre érdemes kiiratni magam?



2019. dec. 30. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Az ellátási alap 98 100 Ft/hó, ennek veszed a felét és leveszel belőle 15% szja-t.
2019. dec. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

10 munkanapig semmit nem kapsz, magyarul 2 hét. Ha azon túl vagy táppénzen, kapsz valami alamizsnát állambácsitól, miközben szarik rád hogy a munkaképtelenséged miatt egy kanyit sem tudsz keresni mert nincs aki helyetted dolgozzon, plussz egy kib..

büntit is kaphatsz ha ne adj isten rajta kapnak hogy betegen merészkedsz dolgozni pusztán a napi betevő falatért, mert ugye a kiesett munka senkit nem érdekel hogy azalatt miből élsz.

Bocs, de szopi ez a vállalkozósdi, csakis a g. multikat nyomják rabszolgatartásra.

2019. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

ketteske, ha hallgattál volna...


Kérdező, előtte milyen jogviszonyod volt és meddig? Folyamatos volt kata előtt (max 30 nap megszakítás)? Ha van két év folyamatos, akkor 60%, ha nincs, akkor csak 50, de az első naptól táppénzre vagy jogosult.

Aki katázik, a döntésével, hogy keveset fizet, vállalja, hogy keveset is kap cserébe.

Az igénybejelentést neked kell beadni elektronikusan.

2019. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Összesen nincs másfél év munkaviszonyom... (mielőtt rosszindulatú kommentek jönnének az életkorombol fakadóan, nem rég töltöttem a 20. Életévemet) érettségi után 8 hónapot dolgoztam napi 8 órás bejelentéssel (+3 hónap próbaidő ha ez számít). Most a baleset miatt tuti kiesik a január első fele vagy ne adj Isten az egész hónap. És nem egy otthon ülős vállalatba kezdtem bele. A kocsiba is alig tudok beszállni nemhogy vezessem. :/
2019. dec. 30. 23:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és a munka hely és a vállalt között pontosan egy hónap kihagyás volt.
2019. dec. 30. 23:10
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Januárra szüneteltesd a vállalkozást!
2019. dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Mimden agyatlan idejön válaszolni?

Ha szünetel, nem biztosított, nincs tp.

2019. dec. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Jár a tp az első naptól kezdve, viszont táppénzharmadot kell magad után fizetni.
2019. dec. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Ev nem fizet maga után tp egyharmadot.


Újévi kívánságom, hogy csak olyan válaszoljon, aki ért a témához...

2019. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!